Wykładzina, panele, czy parkiet – która to idealna nawierzchnia do biura?

Wykładzina, panele, czy parkiet – która to idealna nawierzchnia do biura?

Jeżeli chodzi o podłogę w biurze, to każdy z nas ma względem niej inne wymagania. Dla jednych liczy się ciepła wykładzina biurowa, a dla innych nieco bardziej designerskie parkiety lub proste panele. Projektanci zajmujący się aranżacją naszego miejsca pracy mają zatem nie lada wyzwanie. Muszą sprostać stawianym oczekiwaniom, a przy tym znaleźć alternatywne rozwiązania dla poszczególnych pomieszczeń w biurze.

Jaka zatem powinna być podłoga w biurze? Lepsza będzie wykładzina biurowa, czy może parkiet albo panele? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Wykładzina jako uniwersalna opcja

Bez wątpienia to właśnie wykładzina biurowa jest w stanie ocieplić wnętrze i dodać przytulności każdemu pomieszczeniu. Taka opcja jest wygodna i komfortowa dla pracowników naszej firmy, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią wykładzinę. Obecnie mamy możliwość zakupu wykładziny, która zadba o wytłumienie rozpraszającego hałasu i nie będzie przy tym podatna na zmianę koloru oraz formy.

Co ciekawe, wykładzina biurowa może być ekologiczna. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu do jej produkcji materiałów, które pochodzą z recyklingu. Do takich wykładzin najczęściej wykorzystuje się zregenerowane włókna nylonowe. Natomiast w przypadku wykładzin amortyzujących – używa się poliuretanu, który pochodzi nawet w 90% z odzysku.

Wykładzina biurowa może być także elementem biurowym, który dba o nasze zdrowie. Taka nawierzchnia może wpływać korzystnie na jakość powietrza w biurze. Jest to możliwe dzięki pochłanianiu przez nią szkodliwych pyłów z powietrza (jak np. kurzu), które można łatwo usunąć poprzez odkurzanie. W przypadku zakupu wykładzin płytkowych możliwa jest natomiast eliminacja wilgoci. Specjalne podłoże zapobiega jej powstawaniu oraz tworzeniu się szkodliwej pleśni.

Panele i parkiet – klasyczny design w eleganckim biurze

Ze względu na szybki i łatwy montaż to właśnie panele są najczęściej wybieraną nawierzchnią podłogową w biurze. Ich różnorodność wzorów, kolorów oraz grubości pozwala na idealne dopasowanie do charakteru wnętrza. Pomimo tego, panele podłogowe jednak nie wszystkim przypadają do gustu.

Parkiet jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które odczuwają potrzebę otaczania się naturalnymi materiałami. Drewno nie od dziś uważane jest za element ponadczasowy i wciąż elegancki, który posiada właściwości termoizolacyjne. W przeciwieństwie do paneli, parkiet jest nawierzchnią, którą w razie zniszczenia możemy odnowić. W tym celu parkiet należy wycyklinować i ponownie polakierować.

Dodaj komentarz