Wakacje nad polskim morzem – czy warto?

Wakacje nad polskim morzem – czy warto?

Drogo i nieciekawie? Niekoniecznie

Polacy wybierają polskie morze i zawodzą się. Jest drogo i nieciekawie. Czy tak musi być? Niekoniecznie. Może być miło, przyjemnie i niedrogo. Relaks nad polskim morzem to ważna sprawa, a Polacy doceniają taki odpoczynek. Można wybrać małą miejscowość lub rybacką wioskę i relaksować się tam naprawdę dobrze. Wszystko jest kwestią wyboru. W kurortach na pewno będzie drogo i nie zawsze spełnią one oczekiwania -hałas, nocne imprezy i kiepskie zakwaterowanie mogą się zdarzyć. Wyjazd do domku nad morzem, wynajem kwatery u rybaka to znacznie lepszy wybór. Optymalny i niedrogi – jedzenie w domu u gospodarzy też będzie tańsze niż smażona rybka w okolicach deptaka czy mola.

Morze Bałtyckie jest zimne

To jest prawda. Nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda. Zwolennikom ciepłych mórz doradza się wyjazd do Włoch, Hiszpanii czy Grecji. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie oraz o wiele tańsze. Warto o tym pamiętać, bo to dobra sprawa. Niejedna osoba doceni taki relaks i zechce z niego skorzystać. Warto spokojnie pojechać do ciepłych krajów – tam pogoda jest gwarantowana, a morze jest naprawdę ciepłe i piękne. Nie ma nic lepszego od takiego wyjazdu – tydzień w Grecji czy Włoszech to doskonała rzecz. O tym wiedzą miłośnicy takiego relaksu.

Polskie morze jest dobre dla seniorów, którzy nie chcą daleko podróżować. Małżeństwa z dziećmi także lubią pobyty nad polskim morzem. Mogą tam odpocząć, nie muszą jechać na drugi koniec świata. Od listopada do kwietnia nad morzem jest jod i wtedy warto przebywać w tym miejscu. Jest to sprawa naprawdę godna uwagi i warto o niej pamiętać. Morze Bałtyckie to miejsce na tydzień lub dwa – nie na dłużej. Przez ten czas czteroosobowa rodzina wyda około 3000 złotych. Jest to spora suma, ale trzeba tyle zainwestować w relaks. Na pewno warto wybrać polskie morze na jesienny krótki urlop lub wypad weekendowy. Jest to coś, co sprawdza się i nie jest takie drogie. Wynajem pokoju nad morzem to mały koszt. Gotować można samodzielnie lub znaleźć niedrogi bar. Takie rozwiązanie jest optymalne. Niejedna osoba doceni taki relaks i zechce z niego korzystać. Bałtyk nie musi być nudny, a długie spacery brzegiem morza będą na pewno niezapomniane. Jest to gwarantowane. Polacy lubią relaks nad morzem, chcą tam odpocząć i miło spędzić czas. Mają na to szansę, jest to dla nich dobra oferta. Przed sezonem, w maju lub na początku czerwca, nad morzem jest taniej. Podobnie jest we wrześniu i październiku, gdy już nie ma wakacji i tłumów turystów.

Dodaj komentarz