Gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce?

Gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce?

Co warto zwiedzić w wakacje nad polskim morzem?

Polskie morze jest bogate w liczne atrakcje turystyczne. W międzyzdrojach można obejrzeć słynną Aleję gwiazd, zajeżdżając do Niechorza, można zwiedzić latarnię morską, która imponuje swoją wysokością i widokiem. Jadąc dalej mamy takie atrakcje, jak Woliński Park Narodowy lub słynne w całej Polsce Molo w Sopocie. Nadmorskie miejscowości takie jak Władysławowo, Sopot czy Jastrzębia Góra oferują liczne atrakcje dla turystów odwiedzających co roku polskie morze. Warto więc szukać ofert dla turystów w tych miejscach. Morze pozwala wyciszyć się, opalić, a także dobrze zabawić w nadmorskich klubach, czy barach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, aktywni wybiorą się na przebieżkę brzegiem morza, a Ci mniej aktywni uraczą promieni słońca na ręczniku plażowym.

Co warto zwiedzić w wakacje na mazurach?

Mazury znane każdemu Polakowi jako narodowy cud natury. Co możemy zobaczyć na mazurach i gdzie się udać? Otóż do najbardziej obleganych przez turystów miast w tym regionie należy Mrągowo, Węgorzewo, a także Ełk. W Węgorzewie można cieszyć się świetnością kanału Węgorzewskiego, muzeum tradycji kolejowej lub XVI wiecznym pałacem Lehndorffów. Mrągowo oferuje nam przepiękny amfiteatr nad jeziorem Czos, Górę czterech wiatrów oraz plażę miejską. Natomiast w Ełku możemy zobaczyć zamek Krzyżacki, promenadę nad jeziorem Ełckim oraz muzeum kropli wody. Mazury gwarantują świetne warunki do relaksu nad jeziorami, wyciszenie się w towarzystwie drzew i roślin, a także gwarantują przepiękne widoki na pola , które raczą cudownymi kolorami w tym czasie roku. 

Co warto zwiedzić w polskich górach?

Polskie góry obfitują w bardzo wiele miejsc turystycznych, do których można udać się na wakacje. Dla tych najaktywniejszych góry będą bardzo dobrą alternatywą. W górach nie ma nudy, szlaki oferują turystom moc wrażeń i przepiękne widoki. W odróżnieniu od morza w tym obszarze Polski możemy spędzić czas w zalesionych terenach pełnych górskich zwierząt, a także roślin, jakie możemy spotkać tylko w tych miejscach. Góry gwarantują także możliwość wyciszenia się na szczytach lub pomniejszych skałkach, poznanie nowych ludzi na szlaku oraz niezapomniane widoki. Tak naprawdę każda z górskich miejscowości ma swój urok, jednak należy wyróżnić miejsca, które można odwiedzić w tych miejscowościach i które powinny znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia każdego Polaka. Jadąc w góry trzeba, jednak pamiętać o zabraniu wygodnych butów, nawadnianiu się w upalne dni oraz zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa przy wycieczkach szczególnie jeśli chodzi o małoletnich i osoby starsze.

Do tych najpopularniejszych miejsc w górach należą takie jak:

  • Morskie oko
  • Wielka Krokiew
  • Dolina Pięciu Stawów
  • Kasprowy Wierch
  • Giewont
  • Szlaki górskie (każdy jest piękny)

Dodaj komentarz