Wakacje w Polsce – ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w kraju.

Wakacje w Polsce – ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w kraju.

Ciekawe i niezapomniane wakacje nie zawsze oznaczają daleki wyjazd, poza granice własnego państwa. Cudowny czas z nieograniczoną ilością rozrywki można spędzić także w Polsce. Dlaczego wypoczynek w kraju jest ta ceniony przez wielu turystów? Które kierunki zasługują na szczególne wyróżnienie? Jak zorganizować tego rodzaju wypoczynek?

Zalety wypoczynku w Polsce

Wyjazd na urlop na terenie naszego kraju jest bardzo korzystny. Wielu ludzi wybiera właśnie tę formę wypoczynku. Dlaczego? Istnieje ku temu wiele przesłanek. Wśród największych zalet wymienia się łatwość dostępu i dojazdu. Niezależnie od docelowego miejsca nie trzeba przejmować sie przekraczaniem granic, załatwianiem związanych z tym formalności czy wyminą waluty. Ponadto dobrze rozwinięte usługi przewoźnicze pozwalają na wybór wygodnego środka transportu.

Kolejną zaletą tego rodzaju wypoczynku jest możliwość poznania własnej kultury państwa, jego zabytków, historii, jak również piękna natury. Wielu turystów nie wie, jak piękne są regiony północnej, wschodniej, zachodniej czy południowej Polski. Znane przysłowie “Cudze chwalicie, swego nie znacie” bardzo realnie odzwierciedla podejście niektórych podróżujących. Nasz kraj posiada wiele ciekawych i wartych odwiedzenia zakątków. Które z nich są w szczególności polecane?

Polskie kierunki turystyczne

Polska to skarbnica przepięknych i wartych zobaczenia miejsc. Na jej terenie znajdują się zarówno obszary górskie – idealne dla aktywnych turystów, jak i nizinne, nadmorskie, pojezierskie – spełniające wymagania zarówno tych, dla których wypoczynek to plażowanie, zwiedzanie, relaks lub rozwijanie pasji sportowych. Wśród najbardziej godnych polecenia miejsc znajdują się:

TRÓJMIASTO

Gdańsk, Gdynia i Sopot to najbardziej znani przedstawiciele nadmorskiego klimatu. Miasta te posiadają swoją historię, kulturę, jak i urok. Znajduje się tam wiele atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych turystów. Piękne plaże, lasy oraz zabytki pozwolą spędzić tu cudowny czas. Z tego miejsca można również organizować wiele

MAZURY

Kraina Polskich jezior to miejsce niezwykłego relaksu oraz pojednania z naturą. Choć zazwyczaj urlop w tym miejscu kojarzy się jedynie z żeglowaniem, to w rzeczywistości jest tu znacznie więcej atrakcji i możliwości. Warto będąc w tym regionie poznać kulturę ludową Mazur, kuchnię regionalną, zwyczaje czy historię. Odpocząć podczas długich spacerów lub wyjazdów rowerowych, jak również skorzystać z różnorodnych wodnych atrakcji tego terenu.

BIESZCZADY

Bieszczady to kraina pieszych wycieczek i przebywania na łonie natury. Piękne widoki, krajobrazy, jak również wyznaczone szlaki turystyczne przyniosą wiele radości, wypoczynku i zadowolenia. Pierwszym z przystanków jest Wetlina, która jest nieformalnym centrum Bieszczad. Będą w tym terenie warto również odwiedzić miejsca takie jak: Cisna, Solina czy Dwernik.

Dodaj komentarz