Wycieczka na Bali – o czym należy pamiętać?

Wycieczka na Bali – o czym należy pamiętać?

Wielu Polaków wyjeżdżając na egzotyczne wakacje decyduje się już nie na Egipt czy Turcję, ale na przykład na Indonezję, w tym szczególnie wyspę Bali. Zanim jednak wsiądziemy do samolotu, warto przyswoić garść informacji, które pomogą nam później uniknąć jakichkolwiek problemów, oszczędzić czy też po prostu będą użyteczne. Można oczywiście jechać na tak zwanego czuja, ale czasami zdecydowanie nie warto, bo tylko zepsujemy sobie potencjalną dobrą zabawę. W związku z tym jeśli czeka nas wycieczka na Bali, o czym powinniśmy wiedzieć?

Do Indonezji nie będzie nam potrzebna wiza

Żeby polecieć na Bali, a więc do Indonezji, nie będzie nam potrzebna wiza. Na 30 dni możemy do tego kraju wjechać bez żadnego wcześniejszego zgłoszenia czy żadnych opłat, czy to w celach turystycznych czy rodzinnych. Co ważne, przed upływem 30 dni musimy koniecznie opuścić Indonezję, ponieważ tego okresu nie da się przedłużyć. Jeśli koniecznie chcemy zostać w Indonezji dłużej, to możemy po prostu na jeden dzień ją opuścić (nie musimy wracać do Polski, wystarczy nawet jeśli przeniesiemy się do któregoś z sąsiadów Indonezji) i wrócić z powrotem. Ponadto warto pamiętać, że niezbędny nam będzie do podróży za granicę paszport, a do tego musi on mieć ważność jeszcze co najmniej 6 miesięcy od terminu przybycia do Indonezji.

Uważaj na dzikie zwierzęta

Jedną z zalet Indonezji jest bogata fauna i flora, której nie znajdziemy gdziekolwiek indziej na świecie. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy zwierząt powinni podchodzić do nich i próbować nawiązać z nimi kontakt. Nigdy nie wiemy, czy spotkane zwierzę nie ma wścieklizny lub nie przenosi innej choroby. Ponadto tak uwielbiane przez turystów małpy mają tendencję do ich okradania, więc nie powinniśmy się do nich zbytnio zbliżać. Bali ma spory problem z bezdomnymi psami, więc jeśli jakiegoś zobaczymy, powinniśmy się jak najszybciej oddalić.

Respektuj zasady i tradycje państwa, które odwiedzasz

Wycieczka na Bali może być świetnym doświadczeniem, ale tylko pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd jedziemy. Bali jest wyspą dość zróżnicowaną pod względem religijnym – dominuje tam hinduizm, można jednak spotkać także muzułmanów czy chrześcijan. Ważne jest, aby nie obrażać niczyich uczuć religijnych, zwłaszcza podczas pobytu w świątyni. Zdarza się, że europejscy turyści oburzają się, kiedy każe im się na wejściu zakryć kolana czy ramiona. Musimy jednak pamiętać, że nie jesteśmy u siebie. Ponadto w miejscach kultu nie powinniśmy także śmiecić, hałasować czy dotykać rzeczy, których zdecydowanie dotykać nie powinniśmy (fresków, rzeźb, portretów).

Jest jak widać kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed wyjazdem na wycieczkę na Bali. Jeśli tylko będziemy o nich pamiętać, bez wątpienia będziemy się świetnie bawić, a cała podróż odbędzie się bez żadnych niespodziewanych trudności.

Dodaj komentarz