Kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego – czy można go otrzymać?

Kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego – czy można go otrzymać?

Ciąża, jak i pierwszy rok życia dziecka, podczas którego kobieta może skorzystać z urlopu macierzyńskiego to wyjątkowe chwile. Niestety to także czas wymagający pod względem finansów. Powitanie dziecka na świecie wymaga posiadania odpowiedniej wyprawki, wózka, ciuszków, a i utrzymanie takiego malucha jest nie lada wyzwaniem. Z tego powodu zdarza się, że świeżo upieczeni rodzice zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego na sfinansowanie wydatków związanych z noworodkiem. Często pojawia się też myśl o tym, aby „pójść na swoje”, a zakup lub budowę nieruchomości sfinansować kredytem hipotecznym. Zobacz czy kredyt podczas ciąży lub urlopu macierzyńskiego jest możliwy i jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać.

Kredyt podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego – najważniejsze informacje

Ciąża oraz urlop macierzyński nie są powodem, przez który bank od razu odrzuca wnioski kredytowe swoich klientów. Warto jednak pamiętać, że w tradycyjnych bankach ze względu na tę okoliczność ciężej może być, otrzymać kredyt gotówkowy, niż gdy kobieta jest aktywna zawodowo. Pracownicy banku biorą pod uwagę fakt, że po okresie ciąży i urlopie macierzyńskim kobieta może nie zdecydować się na powrót do pracy, a tym samym nie będzie miała wystarczająco dużo środków na spłatę swojego zobowiązania.

Taki problem dotyczy przede wszystkim kredytów długoterminowych. W ich przypadku stabilne zatrudnienie i stałe dochody są praktycznie koniecznością, aby otrzymać pieniądze. Jeśli chodzi o krótkoterminowe kredyty gotówkowe na niewielkie kwoty, to bank najczęściej pozytywnie ocenia wniosek i przyznaje kredyty przyszłym mamom. Otrzymanie takiego produktu finansowego nie powinno stanowić większego problemu. Liczy się w tym przypadku dobra historia kredytowa oraz posiadanie umowy o pracę, która gwarantuje możliwość wrócenia do pracy po urlopie macierzyńskim.

Kredyt hipoteczny w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego

Kredyt hipoteczny to długoletnie zobowiązanie, które bardzo często trudno jest otrzymać, nawet jeśli kobieta nie jest w ciąży. Bank jednak nie przekreśla przyszłych mam, jednak konieczne może być dostarczenie dodatkowych dokumentów i spełnienie warunków. Może to być np. oświadczenie o powrocie do pracy po upływie urlopu. Warto skontaktować się z doradcą Spłata Pożyczek, który podpowie Ci jak ubiegać się o kredyt hipoteczny w ciąży i podczas urlopu macierzyńskiego. Znajdzie on też najatrakcyjniejszą ofertę i pomoże Ci przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Odwiedź stronę https://splatapozyczek.pl/ i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Dodaj komentarz