Weekend w Berlinie – co warto zobaczyć? Lista atrakcji

Weekend w Berlinie – co warto zobaczyć? Lista atrakcji

Stolica Niemiec przyciąga co roku miliony turystów z całego świata. Można powiedzieć, że to miasto nigdy nie śpi, a lista miejsc, które trzeba tam zobaczyć, jest bardzo długa. Berlin jest dobrym punktem wypadowym na weekendowe wycieczki. Dwa dni powinny w zupełności wystarczyć, na to, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje tego miasta. Zobacz, co prócz Muru Berlińskiego warto zobaczyć na wycieczce po Berlinie https://trip4u.pl/ i czym zachwyca turystów to wielokulturowe miasto.

Brama Brandenburska

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych Niemieckich budowli, którą każdy turysta powinien zobaczyć, spędzając weekend w Berlinie. Brama Brandenburska jest symbolem ponownego połączenia państwa. Jej historia jest bardzo ciekawa, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowała się na pasie ziemi niczyjej i nikt nie miał prawa przez nią przejść. W momencie, gdy zburzono Mur Berliński i zjednoczono państwo, brama została odbudowana i pozwolono przez nią przechodzić. Dziś zachwyca swoją monumentalnością oraz pomnikiem, który znajduje się na samym jej szczycie. Przedstawia on 4 konie, które ciągną uskrzydloną boginię zwycięstwa Nike. Pod Bramą Brandenburską odbywają się też ważne uroczystości, demonstracje i imprezy np. koncerty Sylwestrowe.

Katedra w Berlinie

Protestancka katedra w Berlinie jest jedną z ciekawszych świątyń w Berlinie. Jej wnętrze zaprojektowano na planie ośmiokąta i zapiera dech w piersiach. Można tam podziwiać bogate zdobienia, ołtarz oraz kryptę Hohenzollernów. Wstęp do katedry jest płatny i kosztuje ok. 7 euro. Jeśli to dla Ciebie za dużo to możesz wziąć udział w nabożeństwie – wtedy wstęp jest bezpłatny. Musisz jednak pamiętać, że podczas nabożeństwa zwiedzanie jest zabronione. Warto jednak usiąść w jednej z ławek i nacieszyć się widokiem ołtarza oraz zdobień, które znajdują się pod sufitem.

Alexanderplatz

To centralny węzeł komunikacyjny w Berlinie, na którym spotyka się mnóstwo ludzi. Można tam zjeść obiad, pójść na piwo ze znajomymi lub odwiedzić jedno z centrów handlowych, które znajduje się w okolicy. To punkt, w który dostaniesz się prędzej czy później nawet tego nie planując.

Wieża telewizyjna

Wieża zyskała miano drugiej, największej co do wysokości budowli w Europie. Znajdziemy tam platformę widokową, z której rozciąga się piękny widok na Berlin. Aby na nią wejść, trzeba kupić bilet wstępu, jednak warto to zrobić po to, aby zobaczyć, jak prezentuje się panorama miasta właśnie z tego punktu. Co więcej, na wieży znajdziemy także restaurację, w której można zjeść pyszny obiad, jednocześnie podziwiając widok, który rozciąga się za oknem.

Dodaj komentarz