Dokąd jechać na wycieczki szkolne zagraniczne?

Dokąd jechać na wycieczki szkolne zagraniczne?

Coraz częściej mamy do czynienia z wycieczkami szkolnymi, które nie tylko nie są krótkie, ale także przyjmują za cel podróży lokacje poza granicami naszego kraju. Obecnie podróżowanie nie jest już takie drogie, dzięki czemu za stosunkowo atrakcyjną cenę uczniowie mają okazję zobaczyć nowe, ciekawe miejsca. Tylko dokąd jechać na wycieczki szkolne zagraniczne?

Berlin

Dużą zaletą wycieczek do Berlina jest fakt, że jest on ulokowany stosunkowo niedaleko polskiej granicy, a więc nie musimy zmarnować zbyt dużo czasu na podróż. Co takiego możemy zobaczyć w Berlinie, co sprawia, że warto organizować tam wycieczki szkolne zagraniczne? Chociażby Bramę Brandenburską, Bundestag, pomnik Muru Berlińskiego i liczne muzea.

Praga

Praga jest częstym wyborem nie tylko wśród organizatorów wycieczek, ale także samodzielnych podróżników. Czeska stolica jest bowiem nie tylko niesamowicie pięknym i interesującym miastem, ale również znajduje się blisko naszych granic. Ponadto obecnie ceny nie są tam może już tak atrakcyjne jak niegdyś, ale wciąż Praga dla Polaków jest relatywnie mało kosztownym wyborem.

Warto odwiedzić tam zwłaszcza takie miejsca, jak: zamek na Hradczanach, most Karola, Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha oraz Kościół św. Mikołaja.

Wiedeń

Również austriacka stolica ma zwiedzającym bardzo wiele do zaoferowania. Jest to miasto niezwykle różnorodne, wobec czego nie trzeba się ograniczać tylko do jednego typu atrakcji. Swoje kroki powinniśmy w Wiedniu skierować przede wszystkim na jego słynną starówkę, ale nie sposób nie odwiedzić również Pałacu Schönbrunn, Katedry świętego Szczepana czy gmachu Wiedeńskiej Opery Narodowej.

Dużą gratką dla młodzieży będzie również niewątpliwie wizyta w wiedeńskim wesołym miasteczku, noszącym nazwę Wiener Prater.

Paryż

Wycieczki do Paryża nie są wśród polskich szkół tak popularne jak poprzednie pozycje na tej liście, głównie z uwagi na większą odległość. Mimo to niektórzy decydują się na takie rozwiązanie – i nie bez powodu. Wieża Eiffla, katedra Notre Dame, Ogrody Elizejskie, Łuk Triumfalny – ciężko o Polaka, Europejczyka czy nawet mieszkańca Ziemi, który nie kojarzy tych zabytków chociażby z nazwy. Ulokowany w pobliżu park rozrywki Disneyland również jest ciekawą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych.

Nie bez powodu wycieczki szkolne zagraniczne skupiają się w dużej mierze na europejskich stolicach – znaleźć w nich można przeogromną ilość wartościowych miejsc i atrakcji do zobaczenia i przeżycia. Dlatego też zdecydowanie warto się takim wyjazdem zainteresować.

Dodaj komentarz