Wakacje za granicą – 5 ciekawych miejsc

Wakacje za granicą – 5 ciekawych miejsc

Strefa Schengen w Unii Europejskiej oraz tanie bilety lotnicze otwierają przed nami całkiem nowe możliwości jeżeli chodzi o wyjazdy wakacyjne. Przedstawiam zatem subiektywny przewodnik po ciekawych miejscach wartych odwiedzenia i propozycjach na każdą kiszeń.

(Nie) wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Włochy jako cel podróży cieszą się niesłabnąca popularnością wśród Polaków. Ale pamiętajmy, że Italia to więcej niż Rzym! Ciekawym miejscem na przykład jest kraina zwana Apulią. Jest to kraina zamków, pięknych krajobrazów i zabytków z różnych epok. Krótko mówiąc znajdziemy tam coś dla każdego. Pielgrzymi zachwycą się miastem Bari i katedrą z relikwiami świętego Mikołaja cudotwórcy. Miłośnicy dzikiej natury z przyjemnością spędzą czas na okolicznych plażach, na przykład w Polignano a Mare. Bari ma doskonałe połączenia z wieloma miejscowościami, a w każdej z nich znajdziemy perełki architektury, cudowne krajobrazy a do tego autentyczną włoską kuchnię.

Na Północ

Wbrew pozorom, Skandynawia to tereny o całkiem łagodnym klimacie, przynajmniej jeżeli mowa o lecie. Warto więc zamiast wyjazdu na południe Europy, zastanowić się nad północą. Weźmy na przykład Sztokholm, zwany Wenecją północy. Miasto pełne zabytków, o przyjemnej atmosferze, latem jest tu wystarczająco ciepło by się opalać i popływać w Bałtyku. Wystarczy dwadzieścia minut jazdy pociągiem i z centrum tętniącego życia miasta przenosimy się nad wodę gdzie możemy wypoczywać na łonie natury. Czy może być coś lepszego? Zwłaszcza jeżeli dodamy do tego długie, czerwcowe dni, kiedy możemy cieszyć się słońcem znacznie dłużej niż w Polsce.

Daleki Orient

Japonia to dla Polaków całkowita egzotyka. Ten wyspiarski kraj słynie ze swojej wyjątkowej kultury, kuchni i architektury. Warto chociaż raz tam się wybrać, nawet jeżeli będzie to oznaczało konieczność wzięcia kredytu na wakacje. Niestety, jeżeli chodzi o ceny to życie w Japonii dla przeciętnego Polaka jest bardzo drogie, ale zwiedzenie Tokio jest doświadczeniem bezcennym.

Szybki wypad do Londynu

Londyn jest niesamowitą metropolią. To Europejskie centrum kultury, sztuki i mody. Amatorzy zakupowego szaleństwa chętnie skorzystają z oferty tutejszych sklepów. Biorąc pod uwagę, że młodsze pokolenia Polaków od lat uczą się już języka angielskiego możemy bez problemu pojechać tam na własną rękę, bez korzystania z usług biur podróży, bo bariera językowa nie będzie już dla nas problemem. Czyli propozycja wyjazdu taniego i niezależnego.

Niemcy

Za nasza zachodnią granicą znajdują się tereny idealne dla Polskiego turysty. Do Niemiec można dojechać bez problemu własnym samochodem, porównując z innymi krajami UE ceny są tu przeciętne, więc wyjazd obejdzie się bez pożyczki na wakacje. Za to mamy możliwość zobaczenia niesamowitych zamków: bajecznego Neuschwanstein, Schwerin, czy Hohenzollern, a wszystko w całkiem rozsądnej cenie.

Dodaj komentarz