Wakacje na Cyprze – zachwyć się różnorodnością!

Wakacje na Cyprze – zachwyć się różnorodnością!

W ostatnich latach, coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się Cypr. Nie inaczej jest w tegoroczne wakacje. Przede wszystkim, ta wyspa zachwycająca różnorodnością i oferuje doskonałą pogodę niemal przez cały rok. Jest pełna historycznych pozostałości i zachwycającej natury. Na dokładkę, wycieczki organizowane przez biura podróży, w kierunku Cypru są dostępne w naprawdę przystępnej cenie. Czego można spodziewać się na miejscu? Jakie charakterystyczne miejsca kryje Cypr?

Wakacje 2021 na Cyprze – co, warto zwiedzić?

Na Cyprze do dyspozycji turystów są wspaniałe miejsca wypoczynkowe. Piękne plaże, ciepłe Morze Śródziemne, świetne punkty widokowe i wiele rozrywek. Zdecydowanie jest kilka takich miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania wyspy. Należą do nich zarówno zabytki jeszcze z czasów średniowiecza, jak i otaczające je dzieła samej natury!

Przylądek Cape Greco!

Urzekające skalne formacje, tuż nad przejrzyście turkusową wodą Morza Śródziemnego, robią na prawdę duże wrażenie. Znajdują się tam liczne ścieżki spacerowe i punkty widokowe, dzięki czemu można zwiedzić znajdujące się tam urwiska, jaskinie i zachwycić się krajobrazem bezkresnego morza. Warto, w tym miejscu zobaczyć kościół ze schodami do morza, most miłości, czy też Jaskinie Cyklopa.

Pozostałości starożytnego miasta Kourion!

Trudno uwierzyć, że pozostałości budowli znajdujące się na tym kompleksie archeologicznym przetrwały od XII w.p.n.e To po prostu trzeba zobaczyć! Zwiedzić tu można między innymi pozostałości po teatrze, stadionie, czy też łaźniach rzymskich. Cały kompleks zwiedza się z perspektywy przestrzeni otwartej, okraszonej krajobrazem Morza Śródziemnego.

Piaszczysta plaża Nissi Beach!

Nissi Beach ostała okrzyknięta jedną z najpiękniejszych plaż Cypru. Złocisty piasek łączący się z błękitną laguną, tworzy wyjątkowy widok. To idealne miejsce na wypoczynek, które koi zmysły. Warto zwrócić uwagę na skalistą wysepkę, do której można przejść przesmykiem. Okolica plaży Nissi Beach jest natomiast bogata w całą gamę atrakcji turystycznych. Nie brakuje tu restauracji, dyskotek, czy sklepów.

Klasztor w Kykkos!

Już samo usytuowanie prawosławnego klasztor w Kykkos, sprawia, że jego zwiedzenie jest niebywałą atrakcją. Leży on na szczycie góry w paśmie Troodos, na wysokosci 1318 m.n.p.m To bogato zdobiony obiekt, w którym zobaczymy wyjątkowe freski i zwiedzimy muzeum sztuki sakralnej. Z pewnością na długo pozostaje w pamięci. W jego pobliżu warto też odwiedzić miasteczka górskie.

Dodaj komentarz