Lepiej wybrać wakacje first minute czy wakacje last minute

Lepiej wybrać wakacje first minute czy wakacje last minute

Oferta biura podróży

Kiedy decydujemy się skorzystać ze zorganizowanych wakacji przez biuro podróży musimy mieć świadomość, że i tutaj możemy sporo zaoszczędzić. Z głównych promocji każdego biura podróży mamy do wyboru wakacje first minute i wakacje last minute. W obu przypadkach możemy liczyć na znacznie niższą cenę. To czy lepiej wybrać wakacje first minute czy wakacje last minute nie jest jednoznaczne, bowiem zależy przede wszystkim od tego czy planujemy wszystko z wyprzedzeniem, czy z decyzją czekamy praktycznie do ostatniego dnia.

Obniżona cena

Tak jak już wspominaliśmy zarówno w przypadku wakacji first minute jak i wakacji last minute możemy liczyć na znacznie obniżoną cenę. W przypadku wakacji last minute, zmniejszająca się cena wycieczki, związana jest ze zbliżającym się terminem wyjazdu. Im bliżej planowanego turnusu tym cena niższa. Możemy liczyć na zniżki nawet do 70% regularnej ceny. W przypadku wakacji first minute zachętą do wyboru tej opcji również jest cena. Za zabukowanie wyjazdu na długo przed planowanym urlopem możemy liczyć na obniżkę ceny katalogowej wyjazdu nawet do 50%. Przy czym, wakacje first minute, aby dodatkowo zachęcić klientów, to także dodatkowe bonusy, które już indywidualnie wprowadza każde biuro podróży. Najczęściej możemy liczyć na darmowe dodatkowe ubezpieczenie, promocje dla dzieci, dodatkowe darmowe atrakcje czy dodatkowe zniżki dla stałych klientów.

Termin rezerwacji

To co przede wszystkim odróżnia wakacje first minute od wakacji last minute to termin kiedy musimy zabukować swój wyjazd. Jest to znacząca różnica bowiem w pierwszym przypadku rezerwacji dokonujemy prawie rok przed wyjazdem. W drugim wariancie jest dokładnie odwrotnie. Rezerwacji dokonujemy nawet na dzień przed rozpoczęciem urlopu.

Lepiej wybrać wakacje first minute czy wakacje last minute

To czy lepiej wybrać wakacje first minute czy wakacje last minute jest kwestią względną i zależy przede wszystkim od trybu naszego życia. Cena wakacji first minute oraz wakacji last minute jest porównywalna, dlatego przy wyborze pomiędzy tymi dwiema opcjami jest drugorzędna. Przede wszystkim znaczenie ma termin rezerwacji. Dla osób planujących wszystko z dużym wyprzedzeniem poleca się wakacje first minute, gdzie rezerwacji na miesiąc lipiec/sierpień przyszłego roku dokonujemy już we wrześniu roku obecnego. Kiedy do ostatniego dnia nie wiemy np. czy uda nam się otrzymać urlop w danym terminie, polecamy wakacje last minute. W tym przypadku zabukować wyjazd możemy nawet dzień przed urlopem.

Dodaj komentarz