Pora sucha na Bali

Pora sucha na Bali

Temperatury na Bali

Wakacje na Bali to dobre miejsce dla osób, które stęsknione są za piękną pogodą i dużą ilością słońca. Wybierając tą wyspę z pewnością nie będziemy mogli narzekać na pogodę. To właśnie jeden z najczęstszych powodów dlaczego coraz częściej wybieramy wczasy za granicą. Lato w Polsce pozostawia coraz więcej do życzenia. Spędzając dwa tygodnie nad polskim morzem okazać się może, że przez ani jeden dzień nie było na tyle ciepło i słonecznie aby udać się na plaże. Zupełnie inaczej będzie w sytuacji kiedy podróżujemy na wyspę Bali. Ten wybór to gwarancja świetnej pogody przez cały pobyt. Temperatury wynoszą przez cały rok około 30 stopni Celsjusza, a słońce świeci codziennie.

Pora sucha na Bali

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje i na nasze wakacje wybierzemy wyspę Bali warto choć pokrótce zapoznać się z klimatem tam występującym. Poza wysokimi temperaturami i dniami pełnymi słońca należy wiedzieć, że występują tam także opady deszczu. Są one jednak zupełnie inne niż w naszym kraju. Pora sucha na Bali to okres kiedy opadów jest najmniej, jednakże w dalszym ciągu występują. Jednakże nie należy się tym zniechęcać, bowiem opady na Bali są gwałtowne ale i krótkotrwałe. Nie ma to więc nic wspólnego z deszczami w Polsce. Wtedy najczęściej cały dzień jest chłodniejszy i pochmurny. Tutak wygląda to zupełnie inaczej. Po godzinnym, ulewnym deszczu na wyspę z powrotem nadciąga pełne słońce. Przerwę w opalaniu możemy wykorzystać np. na zjedzenie posiłku i nawet nie zauważymy, ze padał deszcz.

Kiedy występuje pora sucha

Pora sucha na Bali to okres od maja do września. Jeśli chcemy nasze wakacje spędzić na opalaniu się na piaszczystej plaży, kąpielach w oceanie i leniuchowaniu, jest to czas dla nas. Należy jednak pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Jest to ważne niezależnie od terminu naszych wakacji na Bali. W porze suchej należy jednak pamiętać o tym w szczególności. Kiedy mamy zamiar spędzić nasze wymarzone wakacje na Bali w porze suchej musimy zabrać ze sobą kremy z filtrem oraz pamiętać o nakryciu głowy. Kiedy nasze kąpiele słoneczne będą odbywały się z głową, z pewnością będą to dla nas wakacje marzeń.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz