Czym jechać na wakacje

Czym jechać na wakacje

Samochód czy samolot

Co roku poza tym gdzie, zastanawiamy się także czym jechać na wakacje. O ile rezerwując wycieczkę w biurze podróży sposób transportu najczęściej mamy z góry narzucony, o tyle podróżując na własną rękę, to my decydujemy czym jechać na wakacje. Jeśli chodzi o wyjazdy z rodziną chyba najczęściej wybieramy własny samochód lub samolot. W oparciu o te dwie opcje postaramy się odpowiedzieć czym jechać na wakacje.

Na wakacje samochodem

Większość z nas nie wyobraża sobie już życia i codziennego funkcjonowania bez samochodu. Nie inaczej też dzieje się kiedy wybieramy się  na wakacje. Z wielu względów często nawet nie zastanawiamy się czym jechać na wakacje. Dla nas wybór jest prosty i jest to samochód. Dlaczego? Przede wszystkim jest to chyba najwygodniejszy środek transportu. Chodzi przede wszystkim o to, że samochodem jedziemy bezpośrednio do miejsca docelowego. Wyjeżdżamy spod domu i wysiadamy pod hotelem. Nie potrzebujemy dodatkowego transportu np. na i z lotnika.

Nie jesteśmy podczas podróży ściśle związani czasem. Możemy wyjechać kiedy chcemy. Tak samo dzieje się podczas podróży. Przystanki i przerwy determinowane są tylko i wyłącznie naszymi potrzebami. Bez problemu możemy zjechać z wyznaczonej trasy i dodatkowo zwiedzić punkt, którego wcześniej nie mieliśmy w planie. Nikt poza nami nie decyduje co w danej chwili mamy robić. Bez problemu możemy dostać się także w większość miejsc.

Kiedy zastanawiamy się czym jechać na wakacje, wybór może paść na samochód także dlatego, że w podróż możemy zabrać dużo rzeczy. Naszym jedynym ograniczeniem jest wielkość naszego bagażnika. O tym jak cenna jest to sprawa wiedza przede wszystkim rodzice, którzy na wakacje jadą z małymi dziećmi. Im podróżnik mniejszy tym ma więcej rzeczy do zabrania. Nie musimy także dźwigać wszystkich sprzętów. Tak samo jak i my zostaną one przewiezione bezpośrednio z domu do hotelu.

Podróż samolotem

Lecąc na wakacje samochodem wybieramy najbezpieczniejszy środek transportu. Najmniejszy procent wypadków mają bowiem właśnie samoloty. Jest to także najszybszy środek transportu. Lecąc na wakacje samolotem najszybciej przemieścimy się z punktu A do punktu B. Dzięki temu pokonywanie nawet dużych odległości nie jest już problemem. Nawet się nie obejrzymy, a już będziemy kilka tysięcy kilometrów od domu. Zmęczenie po podróży samolotem będzie znacznie mniejsze aniżeli jadą cna wakacje samochodem. Wszystko to z powodu czasu jaki poświęcamy na przejazd czy przelot. Ta sama odległość pokonana samolotem będzie w znacznie krótszym czasie, aniżeli samochodem.

Kiedy wybieramy czym jechać na wakacje powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze jak daleko chcemy dotrzeć, ile rzeczy ze sobą zabrać, ile mamy czasu na podróż, czy chcemy być całkowicie niezależni itd. Wtedy bez problemu wybierzemy najwłaściwszy środek transportu.

Dodaj komentarz