Gdzie na wakacje zimą w Europie?

Gdzie na wakacje zimą w Europie?

Kiedy wyjeżdżamy na urlop w lato, zwykle kierujemy się w stronę słonecznych, ciepłych państw z dostępem do morza lub oceanu. Niektórzy jednak nie chcą lub nie mogą wyjeżdżać w miesiące letnie, a zamiast tego interesują ich wycieczki zimowe. Zima w Polsce jest niezbyt przyjemna, nie ma więc co się dziwić, że wielu decyduje się na podróże w granicach Europy. Nie ważne, czy chcemy doświadczyć nieco ciepła i słońca w kontraście z warunkami panującymi w kraju czy poszaleć na stokach i wykorzystać do maksimum potencjał śniegu i zimy. Europa jest na tyle zróżnicowanym kontynentem, że każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć coś, co odpowiada jego wymaganiom. W takim razie gdzie na wakacje zimą w Europie, żeby dobrze się bawić i ciekawie spędzić czas?

Wybór dla ciepłolubnych – Wyspy Kanaryjskie

Te hiszpańskie wyspy cieszą się popularnością cały rok, ale warto zainteresować się nimi zwłaszcza zimą. Nie doświadczymy tam wtedy upałów, ale bardzo przyjemnego i ciepłego klimatu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pływać, opalać się lub po prostu wylegiwać nad basenem. Możemy niemal poczuć, jakby kalendarz przesunął się o pół roku do przodu i szybko zapomnieć o polskim zimnie i śniegu. Do tego możemy liczyć na nieco mniejsze tłumy i stosunkowo atrakcyjne ceny. Nic więc dziwnego, że tak wielu Polaków decyduje się na wycieczkę właśnie na Wyspy Kanaryjskie.

Opcja pośrednia – Malta

W miesiące zimowe na Malcie nie jest szczególnie ciepło, ale też nie ma mowy o typowych dla Polski mrozach. Jeśli więc nie przepadamy za śniegiem, ale też nie nęci nas wizja plażowania zimą, to właśnie Malta może być rozwiązaniem dla nas. Ma ona brew pozorom sporo do zaoferowania także poza sezonem letnim, między innymi liczne muzea i zabytki. Odwiedzenie tego państwa do gratka dla każdego fana historii, a poza sezonem letnim możemy spodziewać się atrakcyjnych cen i znacznie spokojniejszej atmosfery.

Sztokholm – świetny kierunek w zimę

Warto wybrać się zimą do Szwecji, a zwłaszcza do Sztokholmu. Jest to idealne miejsce zwłaszcza dla fanów sportów zimowych, ponieważ jazda na nartach czy łyżwach jest tam chlebem powszednim. Do tego w niedalekim sąsiedztwie miasta można pojeździć na skuterze śnieżnym. Nawet osoby, których takie rozrywki nie interesują z pewnością docenią inne atrakcje, jakie oferuje miasto. W zimę wygląda ono wprost magicznie, a miejsc do zwiedzania jest wiele. Muzea, słynne budynki czy miejsca kultu spotkać można w Sztokholmie niemal na każdym kroku. Jeśli nie straszne nam są niskie temperatury, z pewnością to właśnie zima jest najlepszym czasem na wycieczkę w te strony.

Odwiedź słynne włoskie stoki

Dla fanatyków jazdy na nartach czy snowboardzie Włochy są miejscem wręcz wymarzonym. To w tym kraju znajdują się najpopularniejsze kurorty zimowe, do których co roku lgną rzesze turystów. Nie bez powodu – nie dość, że są one piękne, to jeszcze mają niezwykle rozbudowaną infrastrukturę zimową i pozwalają na świetną zabawę osobom o różnym stopniu zaawansowania.

Pytając gdzie na wakacje zimą w Europie możemy usłyszeć wiele skrajnych odpowiedzi. Warto wybrać takie miejskie, które będzie najlepiej korespondowało z naszymi wymaganiami.

Dodaj komentarz