Co warto zrobić i zobaczyć na Sumatrze?

Co warto zrobić i zobaczyć na Sumatrze?

Sumatra atrakcje

Sumatra to druga co do wielkości wyspa w Indonezji. To egzotyczne miejsce zachwyca turystów swoją niezwykłą przyrodą i licznymi atrakcjami. Na Sumatrze znajdziemy zarówno lasy deszczowe, wulkany, jak i niebiańskie plaże, które co roku przyciągają tysiące zwiedzających. Zobacz jakie atrakcje można znaleźć na Sumatrze i co warto tam zobaczyć.

Co warto zrobić i zobaczyć na Sumatrze?

Do największych atrakcji Sumatry https://duabenua.com/pl/atrakcje/sumatra/ zdecydowanie należą spacery po dżunglach, wspinaczki po wulkanach, podziwianie dzikich zwierząt oraz odpoczynek na pięknych plażach. Będąc w Sumatrze, można także zobaczyć miejsca, których nie sposób zobaczyć w innym miejscu na świecie.

Jezioro Toba

To największe na świecie jezioro wulkaniczne. Powstało podczas wybuchu superwulkanu, który miał miejsce ponad 75 tysięcy lat temu. Wybuch był tak silny, że niedługo po nim zapanowała tzw. zima wulkaniczna, która trwała ok. 1800 lat. Jezioro Toba, mimo że nie jest największe na świecie to i tak może poszczycić się imponującymi wymiarami. Ma 100 kilometrów długości i 30 km szerokości a jego głębokość szacowana jest na ponad 500 metrów. Jeśli zastanawiasz się jakie atrakcje Sumatry warto odwiedzić w pierwszej kolejności, to zdecydowanie polecamy to jezioro. Wokół jeziora rozciąga się niesamowity pejzaż, widać pola ryżowe i malownicze wodospady. Do kąpieli zachęca przyjemna temperatura wody, która sprzyja relaksowi.

Medan

Medan jest największym miastem na wyspie. Można w nim podziwiać wiele wspaniałych zabytków, podziwiać architekturę i odwiedzić muzea. Warto poświęcić choć jeden dzień na zwiedzenie tego miasta, poznanie lokalnej kultury i potraw, które wyróżniają się swoim wyjątkowym smakiem.

Wulkan Gunung Kerinci

Na Sumatrze znajdziemy największy wulkan Indonezji. Gunung Kerinci mierzy aż 3805 metrów i posiada krater o średnicy 600 metrów. Z jego szczytu można podziwiać niesamowity widok na lasy tropikalne i wzgórza, które z nim sąsiadują. Wulkan znajduje się na obszarze największego rezerwatu na Sumatrze – Parku Narodowego Kerinci Seblat. Najlepiej jest dostać się tam autem, ponieważ podróż tamtejszymi autobusami może zająć nam cały dzień z uwagi na to, że nie ma bezpośrednich połączeń. Jeśli masz doświadczenie we wspinaczce górskiej, to jest to jedna z obowiązkowych atrakcji Sumatry, które musisz odwiedzić.

Wyspy Mentawai

Wokół Sumatry znajduje się wiele wysp i wysepek, które kojarzą się z rajem na ziemi. Jeśli zależy Ci na podziwianiu pięknych plaż, nurkowaniu, kąpielach w turkusowej wodzie i lubisz sporty wodne takie jak surfing to wyspa Mentawai ma Ci to wszystko do zaoferowania. Piękna pogoda i wysokie fale sprzyjają surferom, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw wyspy.

Dodaj komentarz