Fuerteventura – malownicza wyspa na Atlantyku

Fuerteventura – malownicza wyspa na Atlantyku

Wyspy Kanaryjskie to chętnie wybierany kierunek podróży. Wspaniała pogoda, niezwykłe widoki i liczne atrakcje przyciągają turystów z całego świata. Do archipelagu należy 7 głównych wysp, które znacznie różnią się między sobą. Do najciekawszych i najbardziej popularnych zalicza się Fuerteventura – wyspa o najdłuższej linii brzegowej, mnogości przepięknych plaż i krajobrazów. Co warto zobaczyć na Fuerteventurze?

Plaże na Fuerteventurze

Wybór miejsc do odpoczynku, opalania i kąpieli jest imponujący. Na wyspie znajduje się kilkadziesiąt zróżnicowanych miejsc plażowych od piaszczystych po kamieniste. Woda jest ciepła i bardzo czysta, a co warto pamiętać – kąpać można się przez cały rok.

Fuerteventura to także doskonałe miejsce dla naturystów. Na plażach w Morro Jable – miasta położonego w południowej części wyspy możliwe jest swobodne opalanie się bez odzieży, ale nawet na bardziej obleganych plażach w Corralejo znajdują się sekcje dla naturystów.

Corralejo i Costa Calma to miasta, które zapewniają nie tylko relaks przy brzegu oceanu, ale także dostarczają dodatkowych atrakcji takich jak narty wodne czy windsurfing. Osoby preferujące aktywny wypoczynek z pewnością znajdą coś dla siebie. W Corralejo znajduje się także Aquapark z licznymi zjeżdżalniami wodnymi.

 Corralejo Natural Park

Usytuowany w północno-wschodniej części wyspy Corralejo Natural Park to raj dla miłośników natury i malowniczych widoków. Rozległe, piaszczyste plaże i wydmy sprawiają, że można poczuć się jak na skraju Sahary, a wyłaniające się z turkusowego oceanu wulkaniczne wyspy zostają w pamięci na długo. Co ciekawe, południowy rejon Corralejo Natural Park jest zupełnie odmienny. Dominują w nim czerwone skały i wulkaniczny krajobraz.

Do Corralejo Natural Park można bez problemu dostać się zarówno wynajętym samochodem, jak również autobusem czy taksówką.

Cofete – dzika plaża na południu

Cofete to idealny cel na samochodową wycieczkę. Znajduje się w odległości około 100 km od lotniska, prowadzi do niej żwirowo-kamienista droga. W przeciwieństwie do innych plaż, Cofete nie jest oblegana przez turystów. Na miejscu nie ma hoteli, ani restauracji, za to znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać brunatne pasmo górskie i złoty pas piasku ciągnący się wzdłuż oceanu.

Oasis Park Fuerteventura

 Wyjątkowe, świetnie zaprojektowane zoo z egzotycznymi gatunkami zwierząt to gratka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. W zoo znajdziemy m.in. słonie, żyrafy, zebry, kangury i żółwie. Można podejść do nich bardzo blisko, a także karmić. Za dodatkową opłatą warto skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie, safari lub wziąć udział w pokazie lwów morskich.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com/

Dodaj komentarz