Gdzie pojechać w grudniu

Gdzie pojechać w grudniu

Grudzień praktycznie dla każdego z nas kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, bowiem jest to wyjątkowy oraz niezwykle klimatyczny czas w roku. Jednakże grudzień to nie tylko święta, ale także pierwszy powiew zimy, jak i pierwsze opady śniegu, które co prawda  ostatnimi czasy nie zdarzają się w tym miesiącu zbyt często. Grudzień to dla wielu także pora podróżowania, do czego zachęca i czemu sprzyja przerwa świąteczna oraz Sylwester. W jakie zatem miejsca warto się udać w tym okresie?

Wymarzone miejsca na grudniową podróż

Gdzie pojechać w grudniu? Mimo coraz to rzadziej występującego śniegu w tym okresie, grudzień jest porą zimową, a zima nieodłącznie przywodzi na myśl kilka charakterystycznych możliwości spędzania wolnego czasu oraz wyjątkowych miejsc. Co warto uwzględnić w swoim planie i jakich miejsc nie możesz przegapić w tym roku?

Góry i górskie okolice

Z pewnością dla nikogo ta propozycja nie jest zaskoczeniem. Wiele osób nie wyobraża sobie spędzenie przerwy świątecznej w innym miejscu, bowiem góry zimą są miejscem szczególnym. Wszyscy miłośnicy białego puchu powinni obowiązkowo zawitać na górskie szlaki, gdyż to właśnie tam śnieg pojawia się najszybciej. Bajeczne i zapierające dech w piersiach widoki, ośnieżone szczyty, które zachwycają ale i jednocześnie swoją powagą i grozą budzą respekt. Coś, co z pewnością warte jest zobaczenia. Nieważne, czy będą to nasze polskie góry czy też wybierzemy miejscowości zagraniczne takie jak niezwykle popularna Austria lub Wochy, góry w grudniu zawsze będą trafionym wyborem. Poza pieszymi wędrówkami jest tu masa innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Rozległe stoki narciarskie, lodowiska, termy czy wyścigi saneczkowe z pobliskich pagórków to tylko niektóre z możliwości, które czekają tu na każdego.

Bożonarodzeniowy jarmark

Grudzień to oczywiście miesiąc jarmarków. I to w dodatku nie byle jakich! Czy może być coś bardziej urokliwego i lepiej wprowadzającego w świąteczny klimat niż właśnie bożonarodzeniowe jarmarki? To idealne miejsce na wyjazd rodzinny, z przyjaciółmi jak i z drugą połówką. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od smakowitych i aromatycznych pierniczków, których korzenny zapach może przyprawić o zawrót głowy, a skończywszy na niezliczonej ilości oryginalnych i wyjątkowych prezentów, które powinny znaleźć się pod każdą choinką. Kolorowe ozdoby, drzewka świąteczne, światełka, szopki, stajenki to rzeczy, które zachwycą każdego.

Jakie bożonarodzeniowe jarmarki zasługują na szczególną uwagę? W Polsce dużą popularnością cieszy się jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Jeśli więc w swoich kalendarzu masz jeden lub dwa dni wolnego, warto udać się w to miejsce po przepyszne smakołyki oraz upominki dla najbliższych. Gdy natomiast preferujesz dalekie podróże nie może zabraknąć się na jarmarku bożonarodzeniowym w Zagrzebiu- stolicy Chorwacji, który w 2016 roku został uznany za najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie! Warto odwiedzić również jarmarki w czeskiej Pradze czy Dreźnie, które każdego roku przyciągają rzesze turystów z całego świata.

A dla zmarzluchów…

Jeśli nie ograniczają Cię kwestie pieniężne, a przy tym preferujesz wysokie temperatury, w takim przypadku warto udać się do zagranicznych państw, określanych jako ciepłe kraje, które nawet w grudniu mogą pochwalić się piękną pogodą. Dużym plusem jest także to, że poza sezonem ceny są zdecydowanie niższe, przez co łatwo można załapać się na naprawdę korzystne oferty. Często odwiedzanym w tym okresie państwem jest Egipt oraz Wyspy Kanaryjskie, gdzie temperatura utrzymuje się powyżej 20 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz