Dokąd na wakacje późną jesienią?

Dokąd na wakacje późną jesienią?

Listopad i początek grudnia to na pierwszy rzut oka mało atrakcyjny termin na upragnione wakacje, a to ze względu na niezbyt ciekawą pogodę. To rzeczywiście prawda gdy myśli się o Europie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje wakacje zorganizować gdzieś dalej. Jakie są najciekawsze propozycje?

 

Cypr

Cypr to oficjalnie jeszcze Europa, ale wyspa znajduje się w takim miejscu, że nawet w listopadzie można tu liczyć na dobre warunki do plażowania. Jest ciepło, woda w morzu też jeszcze nadaje się do pływania, a zwiedzanie cypryjskich zabytków jest o tej porze roku o wiele bardziej komfortowe niż latem. Ceny są już dużo niższe i jest mniej turystów, zatem gdy ktoś ma w planach odwiedzenie tej uroczej wyspy, właśnie koniec jesieni jest idealną porą na taką wycieczkę.

 

Jordania

Plaży w Jordanii jest jak na lekarstwo, bo kraj ten ma mocno ograniczony dostęp do morza, za to są tu inne atrakcje przyciągające turystów z całego świata, by wspomnieć tylko słynną Petrę oraz pustynię Wadi Rum. Jak można przeczytać na https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/jordania/, godna odwiedzenia jest także stolica kraju Amman, leżące niedaleko miasto Dżarasz, port w Akabie, Morze Martwe. Listopadowa pogoda jest bardzo przyjemna, nocą na pustyni może być wręcz chłodno. Ceny są umiarkowane – najwięcej płaci się za wstęp do Petry oraz wycieczki po pustyni.

 

Oman

Niedaleko Jordanii leży Oman, który także ma bardzo wiele do zaoferowania nawet tym wybrednym turystom. Oman jest bezpieczny i przyjazny gościom z zagranicy, przystępny cenowo i jeszcze nie tak popularny, dlatego nie trzeba się martwić o tłumy turystów na każdym kroku. Można tutaj spędzić noc na pustyni, popływać w malowniczo położonych wadi, zrobić zakupy na lokalnym targu, zwiedzić fort Bahla i wiele innych zabytków.

 

Kenia

W środkowej Afryce końcówka jesieni jest bardzo ciepła, więc jeśli ktoś tęskni za letnią pogodą, to właśnie Kenia będzie idealnym miejscem na urlop. W tym czasie warto wybrać się na zwiedzanie kenijskich parków narodowych znanych z niesamowitej przyrody, można też wypoczywać na plaży – woda w morzu ma około 27 stopni Celsjusza. Na stronie https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/kenia/ można sprawdzić, jakie jeszcze atrakcje czekają w Kenii na turystów oraz jak się odpowiednio przygotować na wyjazd.

Dodaj komentarz