Co warto zabrać na letnią wycieczkę do lasu?

Co warto zabrać na letnią wycieczkę do lasu?

Wycieczki, zarówno te dalsze jak i bliższe, cieszą się sporym zainteresowaniem. Uczęszczają na nie zarówno osoby młode jak i starsze. Jednym z kierunków, który warto obrać, jeśli zależy nam na ciekawej wycieczce jest las. Jeżeli mieszkamy na wsi, będziemy mieli ułatwiony dostęp do tego wyjątkowego miejsca. Wybierając się na całodniową wycieczkę do lasu należy pamiętać o zabraniu ze sobą niezbędnych rzeczy.

Zabierz ze sobą prowiant i wodę na drogę

Wybierając się na wycieczkę do lasu, warto pamiętać o zabraniu ze sobą butelki wody. Przyda nam się ona zarówno podczas drogi do lasu, jak i podczas spaceru po nim. Najlepszym rozwiązaniem będzie niegazowana woda mineralna. Możemy jednak zdecydować się także na sok. Powinien być on jednak świeżo wyciskany, bez dodatku cukru. Taki sok dobrze jest jednak wypić jeszcze w drodze do lasu. Później, zwłaszcza jeśli temperatura jest wysoka, sok może się zepsuć. Uzupełnianie płynów jest najważniejsze, ale nie sposób zapomnieć o prowiancie. Warto zabrać ze sobą pudełko z lunchem. Najlepiej byłoby przygotować danie, które równie dobrze smakuje na zimno jak i na ciepło. Jeżeli dzień jest ciepły, należy unikać posiłków z nabiałem. Mogą bowiem bardzo szybko ulec zepsuciu. Wspaniałym rozwiązaniem będą burgery warzywne z dodatkiem pokrojonych w słupki ugotowanych marchewek czy ziemniaków. Oprócz posiłku głównego, dobrze byłoby zabrać ze sobą także jakieś przekąski. Dobrym wyborem będą owoce oraz orzechy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając się na letnią wycieczkę do lasu warto zabrać także preparat na kleszcze i komary. Ukąszenia komarów bywają bardzo uciążliwe, ale to ukąszenia kleszczy są bardziej niebezpieczne. Jeżeli chcemy ustrzec się przed tymi insektami, należałoby również zdecydować się na odpowiedni ubiór. Mimo wysokiej temperatury, do lasu warto założyć długie spodnie i skarpetki. Nie należy zapominać także o koszuli z długim rękawem i o nakryciu głowy. Możemy w tym celu wykorzystać czapkę albo kapelusz. Doskonale byłoby także zadbać o odpowiednie obuwie. Powinno być wygodne. Wszelkie obtarcia opóźnią nasz marsz i uczynią go nieznośnym. Ponadto, przed pójściem do lasu należy zawsze sprawdzić prognozę pogody. Jeżeli zapowiadane są gwałtowne zjawiska atmosferyczne, wycieczkę leśną lepiej przełożyć na inny dzień. Czasami jednak zdarza się, że pogoda mimo wszystko nas zaskakuje. Wówczas należy zachować spokój. Jeżeli w lesie zastanie nas burza, najlepiej znaleźć polanę i skulić się w pozycji embrionalnej. Należy unikać chowania się pod wysokimi drzewami, gdyż wzrasta wówczas ryzyko porażenia piorunem.

Dodaj komentarz