Jakich przedmiotów potrzebujesz do atrakcyjnego udekorowania stołu?

Jakich przedmiotów potrzebujesz do atrakcyjnego udekorowania stołu?

Planując przyjęcie dla bliskich osób, warto sięgnąć po klasyczne elementy dekorujące stół, takie jak obrus, ozdobny wazon szklany czy serwetki materiałowe. Dzięki nim zbudujesz odpowiedni nastrój i podkreślisz podniosłość danego wydarzenia. Biesiadowanie przy elegancko nakrytym stole jest nie tylko niezwykle przyjemne, ale i odpowiednie dla ważnych uroczystości, które w sposób szczególny chcesz celebrować.

Kiedy decydować się na eleganckie nakrycie stołu?

Oczywiście każda okazja jest dobra, by do wnętrza restauracji czy hotelu wprowadzić nieco luksusu, elegancji i wyrafinowania. Niektóre okazje wydają się jednak nieco ważniejsze od innych i właśnie z myślą o takich wydarzeniach producenci stołowych dekoracji przygotowali wiele użytecznych produktów. Dobrym ich przykładem są zdobione świątecznymi motywami serwetki materiałowe i obrusy, kieszonki na sztućce, wizytowniki, dekoracyjne bieżniki, ozdoby z papieru, szklane wazony, świece ozdobne i wiele innych. Doskonałą okazją do przygotowania eleganckiego nakrycia stołu są różnego rodzaju uroczystości rodzinne, zwłaszcza wesela, komunie czy chrzciny. Uroczyste nakrycia stołów z wykorzystaniem pięknych obrusów, białych serwetek materiałowych czy ich kolorowych, papierowych wersji, sprawdzą się również przy okazji imprez mniej oficjalnych, takich jak spotkania świąteczne, firmowe czy jubileusze.

Obrusy, serwetki materiałowe i co jeszcze?

Podstawą eleganckiego nakrycia stołu jest odpowiednio dobrany do okoliczności obrus. W sprzedaży znajdziesz wiele obrusów, w tym ich specjalne świąteczne wersje zdobione charakterystycznymi motywami graficznymi. Ważnym elementem nakrycia stołu są także serwetki. Tanie serwetki papierowe przy specjalnych, szczególnie uroczystych okazjach, warto zastąpić nieco droższymi, ale bardziej eleganckimi serwetkami z materiałów tekstylnych. Rozwiązaniem pośrednim może być zakup serwetek flizelinowych, często spotykanych w restauracjach. Dopełnieniem nakrycia stołu będą takie dodatki jak kieszonki na sztućce, wizytowniki, napisy i numerki na stół (potrzebne, gdy organizowane jest przyjęcie na większą liczbę osób), a także różnego rodzaju dekoracje papierowe, konfetti czy figurki i toppery przeznaczone do dekorowania tortów w przypadku wesel, urodzin czy zabaw sylwestrowych.

Minimalny zestaw akcesoriów potrzebnych do stworzenia atrakcyjnego nakrycia stołu to obrus i serwetki materiałowe, fizelinowe lub papierowe. Korzystając z dodatkowych przedmiotów dekoracyjnych, a także sięgając po takie elementy jak wazon czy świece, można uzyskać ciekawszy, bardziej spektakularny efekt dekoracyjny, stosowany do wybranej okazji.

Dodaj komentarz