Czechy – idealne miejsce na spędzenie Majówki

Czechy – idealne miejsce na spędzenie Majówki

Piękna sceneria oraz wspaniałe zabytki uczyniły z Czech atrakcyjny kierunek dla polskich turystów. Niewielka odległość sprawia, że kraj ten jest szczególnie kuszący dla tych, którzy chcą efektywnie wykorzystać długi weekend. Jak odkrywać piękno tego kraju? Jakimi atrakcjami może on zachwycić?

Czechy dla wygodnych

Najwygodniejszym sposobem na zwiedzenie w krótkim czasie najpiękniejszych zakątków Słowacji są zorganizowane wyprawy. Nie trzeba się martwić o rezerwację miejsc w hotelach ani o formalności związane z załatwianiem wstępów do wybranych obiektów. Szeroki wachlarz takich wypraw sprawia, że każdy może dopasować tematykę wyjazdów do swoich preferencji. Historyczne miasta oraz piękne zamki – oto motywy, które cieszą się największym uznaniem.

Praga i jej skarby

Ze względu na liczne zabytki czeska stolica od lat stanowi główny punkt w programach wycieczek objazdowych po Czechach. Dzięki Rainbow Tours każdy może zobaczyć słynne Hradczany oraz Most Karola. Spacer po Złotej Uliczce oraz żydowskiej dzielnicy Jozefov to kolejne atrakcje, które są turystom doskonale znane. Gdzie jeszcze warto się wybrać w czasie majówki?

Czeski Krumlow: najpiękniejszy gród nad Wełtawą

To kolejne miasto, które może się pochwalić wspaniałymi budowlami. To najpiękniejszy gród nad Wełtawą, w którym z pewnością warto się zatrzymać. Czeski Krumlow może oczarować wspaniałym zamkiem z XIII wieku oraz cennymi zabytkami na terenie Starego Miasta. Renesansowy ratusz oraz gotycki kościół św. Wita to najpiękniejsze przykłady miejskiej architektury. Pański Browar oraz Brama Budziejowicka to kolejne atrakcje, dzięki którym spacer po mieście każdemu dostarczy wielu wrażeń.

Zamki nad Wełtawą

Średniowieczne zamki nad Wełtawą należą do największych atrakcji w Czechach. Każdy z nich ma swój unikalny charakter i wyjątkową formę. Przebudowany w XIX wieku zamek Hluboká przyciąga niezwykłą architekturą oraz pięknymi wnętrzami. Wielkim zainteresowaniem cieszy się tu Duży Gabinet, którego najcenniejszą ozdobę stanowi orientalny dywan. Zamek Zvikov z kolei przyciąga uwagę wysoką wieżą oraz pięknym, renesansowym dziedzińcem.

W czasie podróży doliną Wełtawy warto też odwiedzić zamek Orlik. Zbudowany na potężnej skale, pięknie wcinający się w wody Zalewu Orlickiego zamek przyciąga gotyckim skrzydłem oraz nieco młodszymi wieżami. Zachwycają też jego wnętrza, w których można ujrzeć fascynującą kolekcję broni oraz bibliotekę pełną cennych książek.

Dodaj komentarz