Co zwiedzić w okolicach Krakowa – atrakcje dla rodzin

Co zwiedzić w okolicach Krakowa – atrakcje dla rodzin

Kraków niewątpliwie należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych miast w Polsce. Można zobaczyć tu wiele cudownych zabytków i poznać inne ciekawe atrakcje. Zwiedzając Kraków z dziećmi warto jednak rozszerzyć swoją wycieczkę i wyjechać nieco poza granice miasta. Małopolska ma bowiem do zaoferowania dużo więcej niż dawną stolicę Polski. Co zwiedzić w okolicach Krakowa? Oto najpopularniejsze atrakcje dla rodzin.

Na pierwszy rzut idzie Energylandia.

Jest to największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Ilość atrakcji jakie są tutaj oferowane sprawia, że na pewno nie będziecie się nudzić! Znajdziesz tu m.in. bajkolandię, strefę familijną, ekstremalna czy water park. W każdej części czekają na ciebie tematycznie przygotowane atrakcje. W Bajkolandii wszystko jest zaaranżowane w kolorowy, bajkowy sposób. Nie znajdziesz tutaj zwyczajnych karuzel czy samochodzików – będą one za to pełne barw i niespotykanych kształtów. Jak sama nazwa strefy wskazuje, poczujesz się jak w bajce! Jest to miejsce idealne dla najmłodszych, chociaż rodzice także świetnie się tutaj bawią. Karuzela Podniebne Statki, która znajduje się w tej strefie jest niezwykle malownicza. W kolorowych łódkach możecie wznieść się i podziwiać park góry. Oczywiście wysokość jest dostosowana do najmłodszych odwiedzających.

Dla starszych turystów również nie brakuje atrakcji. Strefa familijna oferuje odwróconą kolejkę, w której na pewno wzrośnie adrenalina, a zabawa będzie niesamowita! Równie wiele emocji zapewnia roller coaster boomerang – unikalny układ toru, nagłe wzniesienia i zawrotna prędkość potrafią zawrócić w głowie. To oczywiście tylko nieliczne atrakcje, ponieważ Energyladnia ma ich jeszcze całe mnóstwo. Dla tych, którzy chcą zaszaleć „na całego” przygotowano strefę ekstremalną. Tutaj wytrwają tylko najodważniejsi śmiałkowie! Karuzele i inne maszyny wzniosą was do nieba, by po chwili z ogromną prędkością z powrotem sprowadzić was na niższy poziom. Szybkość, adrenalina i niekończące się emocje to tutaj standard. Dodatkowym atutem miejsca jest fakt, że płacisz tylko raz i korzystasz ze wszystkich atrakcji, kiedy tylko zechcesz! Energyladnia to idealne miejsce na całodniową wycieczkę z rodziną!

Co zwiedzić w okolicach Krakowa poza Energyladnią?

Kolejna propozycja jest Inwałd, a dokładniej Park Miniatur „Świat Marzeń”. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie możesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla wielu państw. Można powiedzieć, że to będzie podróż dookoła świata w pigułce. W jeden dzień zobaczysz Wieżę Eiffla, posągi Moai czy Mur Chiński. Eksponaty wykonane w skali 1:15 zaciekawią każdego turystę, a może nawet będą inspiracja do zaplanowania przyszłych podróży. Miniatury to jednak nie jedyna atrakcja tego miejsca.

Na najmłodszych czeka wspaniale przygotowany Lunapark. Spływ dzika rzeką, karuzele, zjeżdżalnie czy diabelski młyn to tylko niektóre atrakcje, które są tutaj oferowane. Dla tych, którzy lubią zadania logiczne i chcą przeżyć przygodę przygotowano fantastyczny Zielony Labirynt. Znalezienie prawidłowej drogi i wyjście z labiryntu wcale nie jest takie proste. Na obszarze 2000 metrów kwadratowych zorganizowana jest ta cudowna, zielona łamigłówka, w której ślepe zaułki dodatkowo utrudniają przeprawę. Zielony Labirynt zapewni dobrą zabawę osobom w każdym wieku.

Dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk na plecach czeka Egipt Horror Show. Zapuszczając się w ciemne korytarze domu strachów zaaranżowanego w egipskim stylu możesz próbować pokonać granice strachu. Egipskie duchy, pająki i mumie czyhają na każdym kroku – nigdy nie wiesz, kiedy je spotkasz! Pobyt tutaj to niesamowita przygoda, dzięki której możesz poznać starożytny świat i zmierzyć się z własnymi słabościami. To tylko niektóre atrakcje, jakie spotkasz w Parku Miniatur. Będąc w okolicach Krakowa koniecznie odwiedź to miejsce i poznaj pełen wachlarz fantastycznych atrakcji!

Tuż obok znajduje się też Warownia. Jest to wiernie odwzorowany gród rycerski z XV wieku. Zamek położony na wzniesieniu sprawia niesamowite wrażenie, a z baszty widokowej lub tarasu możesz podziwiać cudowną panoramę okolicy. Przechodząc przez dziedziniec dojdziesz do zbrojowni, gdzie będziesz mógł zobaczyć i dotknąć dawnego uzbrojenia rycerzy. Czeka na was również sala tortur, w której znajdują się wymyślne narzędzia kata. Poza samym zamkiem jest tu mnóstwo innych atrakcji. Aby się o tym przekonać, wybierz się z rodziną do Inwałdu i odwiedź to miejsce.

Co zwiedzić w okolicach Krakowa – atrakcje dla rodzin

Jeśli nadal zastanawiasz się, co zwiedzić w okolicach Krakowa, to kolejna propozycja już na ciebie czeka. W nieco innym stylu, ale równie ciekawie można spędzić czas w Wadowicach. To właśnie tutaj znajduje się Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Zostało ono podzielone na różne strefy, w których możemy poznać życie Karola Wojtyły od najmłodszych lat, aż po jego śmierć. Jest to miejsce, w którym możemy dać się ponieść zadumie, a dzieciom przedstawić sylwetkę Jana Pawła II. Każdy Polak, niezależnie od wieku powinien odwiedzić to miejsce.

Okolice Krakowa są bogate w wiele atrakcji dla rodzin. Tylko od ciebie zależy, które z nich odwiedzisz. Niezależnie od tego czy chcesz spędzić czas na szalonej zabawie, czy w nieco spokojniejszy sposób, w Krakowie jak i jego okolicach na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz