Co zrobić gdy Twój hotel świeci pustkami?

Co zrobić gdy Twój hotel świeci pustkami?

Jeżeli udało Ci się trafić na ten artykuł to wiem o Tobie już kilka faktów. Zaskakujące, prawda?

Po pierwsze – skoro trafiłeś lub trafiłaś tutaj (nie znam Twojej płci) to znaczy, że jesteś właścicielem lub pracujesz na stanowisku kierowniczym w jakimś hotelu, hostelu, pensjonacie, willi, lub jakimś innym obiekcie turystycznym świadczącym usługi noclegu.
Racja, prawda?

Po drugie – Twój lokal ma tymczasowe problemy ze znalezieniem klientów, racja? Inaczej nie wyszukiwałbyś mojego artykułu. Jeżeli w obu tych kwestiach miałem rację, to proszę przeczytaj ten tekst do końca, ponieważ chcę dać Ci rady, który mogą zmienić oblicze Twojego hotelu. Sam jestem właścicielem jedenastu obiektów hotelowych. Mam dwie wille, pensjonat w Szklarskiej Porębie, trzy hostele, pięć hoteli trzygwiazdkowych i planuję otwarcie kolejnego, tym razem czterogwiazdkowego.

Dlatego podam Ci kilka wskazówek, które przyciągną do Twojego obiektu więcej turystów – po pierwsze – daj się wypozycjonować. Twoją stronę internetową trzeba jakoś znaleźć. To już nie te czasy gdzie przyjeżdżało się do miasta i szukało noclegu. Teraz wszyscy rezerwują sobie lokale wcześniej i przede wszystkim przez internet. Dodaj swój hotel, hostel lub inny obiekt do wyszukiwarek hoteli. To pozwoli Ci dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Po drugie – napraw wszystkie cieknące krany, windy, schody, drzwi i inne tego typu rzeczy. Jeżeli Twój obiekt jest w marnym stanie technicznym, to możesz być pewien, że klienci, którzy się u Ciebie zatrzymają (o ile tacy będą) na pewno wyjdą niezadowoleni i napiszą o Twoim obiekcie w internecie negatywne opinie.

Po trzecie – nowości, czyli to, czym możesz turystów zachęcić – zadaj sobie jedno, ale bardzo ważne pytanie. Czym odróżniam się od konkurencji? Jeżeli nie znasz odpowiedzi, to bardzo źle dla Ciebie. Pozwól, że wskażę Ci drogę, którą powinieneś podążać. W zależności od tego, jaki obiekt prowadzisz będziesz musiał zainwestować odpowiednio wysoką kwotę pieniędzy. Sauna i basen to najczęściej spotykane udogodnienia w obiektach turystycznych. Bardzo popularny jest też system telewizji hotelowej. Ja Cię natomiast zachęcam do czegoś innego niż to. Może grota solna, albo zabiegi spa? Darmowe mapy i wycieczki z przewodnikiem? Darmowe śniadania? Zastanów się, czym możesz zaskoczyć swoich gości.

Ostatni, ale najważniejszy punkt – popraw zarządzanie hotelem. Jeżeli dotarłeś już do tego punktu, to znaczy, że Twój system zarządzania hotelem jest bardzo słaby i przestarzały. Potrzebujesz unowocześnić swój obiekt, zatem kup system hotelowy, aby goście mogli się wygodniej meldować i wymeldowywać. Sprawdź dokładnie wszystkich swoich pracowników. Dlaczego? Bardzo często łapie swoich pracowników na marnowaniu czasu i lenieniu się zamiast aktywnej pracy. Jeżeli zetkniesz się z taką sytuacją, że ktoś nie wypełnia swoich obowiązków w godny sposób, natychmiast go zwolnij. Na jego miejsce jesteś w stanie znaleźć kilkadziesiąt osób, które rzeczywiście potrzebują pracy. Mi pozostaje Ci życzyć powodzenia w prowadzeniu Twojego obiektu.

Dodaj komentarz