Gdzie znajduje się Indonezja?

Gdzie znajduje się Indonezja?

Indonezja to największe na świecie państwo wyspiarskie. Zajmuje ona ponad 17 tysięcy wysp z czego nawet połowa jest niezamieszkała. Położona jest w Azji Południowo-Wschodniej w strefie klimatu zwrotnikowego i równikowego. Powierzchnia Indonezji wynosi prawie 2 miliony kilometrów kwadratowych, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Położenie Indonezji

W Indonezji możemy zobaczyć góry i wulkany, a także niezwykłe lasy deszczowe i piękne plaże. Jest to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych krajów nie tylko w Azji, ale także na całym świecie. Nic dziwnego więc, że jest to coraz chętniej wybierany kierunek wakacji.

Do powierzchni Indonezji https://duabenua.com/pl/blog/gdzie-lezy-indonezja-i-co-warto-zobaczyc należą Sumatra, zachodnia część Nowej Gwinei, Kalimantan, Celebes oraz Jawa. Linia brzegowa tej wyspy jest niezwykle urozmaicona. Pomiędzy wyspami znajdują się wody Indonezyjskiego Morza Śródziemnego, które umownie zalicza się do Oceanu Spokojnego.

Stolicą Indonezji jest Dżakarta, która jest jednocześnie największym miastem wyspy. Znajduje się ona w północno-zachodniej części Indonezji i zamieszkiwana jest przez prawie 9 milionów osób. Kraj ten jest czwarty na liście pod względem najbardziej zaludnionych państw na kuli ziemskiej.

Wysp Indonezji

Ciekawostką jest to, że nie wiadomo ile dokładnie wysp liczy Indonezja. Ponad połowa nie ma także swojej nazwy i mieszkańców. Ciężko jest je dokładnie policzyć ponieważ część z nich jest regularnie zalewana i znika pod powierzchnią wody. Najchętniej odwiedzanymi wyspami Indonezji są Sumatra, Borneo oraz Bali.

Religia w Indonezji

Indonezja posiada ok. 240 milionów obywateli, którzy w 86% są wyznawcami Islamu. Sprawia to, że Indonezja jest największym muzułmańskim krajem świata. Nie znaczy to jednak, że każda z kilkunastu tysięcy wysp Indonezji wyznaje Islam. Na Bali najczęściej spotka się wyznawców Hinduizmu, a na Sumbie protestantów. Każda wyspa wyróżnia się nie tylko swoją niepowtarzalną florą i fauną, kulturą czy tradycjami ale także religią i wierzeniami. W Indonezji można także spotkać wiele rdzennych plemion oraz ludów, które znacznie różnią się między sobą.

Dodaj komentarz