Co warto zobaczyć w Warszawie?

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Miejscowość Warszawa , która jest stolicą Polski jest największym miastem w całej Polsce i z pewnością jednym z ciekawszych miejscowości środkowej Europy. Jak każda duża stolica w Europie, Warszawa ma wiele atrakcji turystycznych, dzięki którym umożliwimy sobie lepsze zwiedzanie miasta stołecznego, z których warto jest skorzystać zwłaszcza podczas lata. Warszawa jest miastem oryginalnym, frapuje turystów swoją historią i jedynym takim klimatem, zaciekawia swoją odmiennością. Tutaj właśnie przenikają się wpływy kultury zachodu i wschodniej części Europy. W tym miejscu po wojennych zniszczeniach zabytkowe monumentalne pałace, malownicze kościoły, ogromne gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z dużą pieczołowitością przy wielkim wysiłku.

Długa tradycja wspaniałego miasta królewskiego przeplata się tu z rosnącym w dużym tempie, nowoczesnym stylem bycia obywateli, kreując unikatową atmosferę oraz klimat stolicy. Bogata historia Warszawy odcisnęła swoje znamię przede wszystkim w murach malowniczej dzielnicy jaką jest Stare Miasto, które słynie z niezwykłego klimatu drobnych osobliwych pubów i czarownych zaułków. Znajdują się tu między innymi wspaniały historyczny Zamek Królewski oraz malowniczy Rynek Starego Miasta, na którym zobaczymy słynny monument Warszawskiej Syrenki. Dziedzictwo Warszawy można także poznać odwiedzając liczne muzea, z których najbardziej ciekawe to Pałac Wilanowski, Muzeum Narodowe oraz niedawno wybudowane Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dla licznych podróżnych ,którzy oczekują relaksu, miasto stołeczne również oferuje bardzo dużo. W markowych pięciogwiazdkowych obiektach noclegowych, takich jak dla przykładu Hotel Marriott czy też wysokiej klasy Hotel Hilton Warszawa, amatorzy luksusowego wypoczynku znajdą zupełnie wszystko, czego tylko zapragną. W wielkich centrach handlowych, miłośnicy robienia zakupów znajdą nawet te najbardziej ekskluzywne rzeczy, bardzo często po promocyjnych cenach.

Miasto Warszawa posiada też liczne niepowtarzalne i niespotykane kompleksy obszarów zielonych. Zwłaszcza znane Polakom Łazienki Królewskie z otaczającym je parkiem, są wystarczającym powodem, by choć raz zwiedzić to malownicze miasto. Piękna okolica sprzyja wieczornym romantycznym spacerom, a wyczuwalny spokój tego miejsca wspaniale odpręża i relaksuje. Miasto ma także wciąż rosnącą sieć ścieżek przeznaczonych dla rowerzystów. Można nimi jeździć np. wzdłuż największej rzeki w Polsce – Wisły, ale także wybrać się na wycieczkę nieco dłuższą, dla przykładu do malowniczej Puszczy Kampinoskiej czy do – słynącego z pięknego ogrodu botanicznego – osiedla Powsin W Wilanowie.

Miasto Warszawa jest miejscem, w którym można także zrelaksować się znacznie bardziej aktywnie. Odwiedzający miasto turyści zmęczeni ciągłym zwiedzaniem mogą odpocząć, grając w tenisa ziemnego czy squasha, uprawiać sporty wodne, jeździć konno lub na rowerze, wspinać się na licznych sztucznych ściankach, albo relaksować się w którymś z kilkudziesięciu, doskonale wyposażonych fitness klubów, w nocy zaś, amatorzy muzyki mogą oddadzą się szalonej zabawie w najbardziej znanych klubach w Polsce.

Jeżeli natomiast chodzi o komunikację, poruszanie się po mieście – jest ona bardzo dobrze przemyślana – szczególnie godny polecenia jest wszelkiego rodzaju transport szynowy, czyli metro , które jest jedynym w Polsce, tramwaje oraz polecana szybka kolej miejska. Do miasta można dostać się też samolotem, pociągami, lub samochodem, chociaż ta ostatnia możliwość jest zazwyczaj problematyczna, z powodu częstych korków w Warszawie.

Dodaj komentarz