Bukowina Tatrzańska – co warto tam zobaczyć i gdzie odpocząć?

Bukowina Tatrzańska – co warto tam zobaczyć i gdzie odpocząć?

Bukowina Tatrzańska to znana miejscowość turystyczna, która każdego roku przyciąga tłumy osób spragnionych wypoczynku. To miejsce godne polecenia zarówno na zimowy, jak i letni wypad za miasto. Bukowina spodoba się przede wszystkim osobom, które lubią aktywnie spędzać swój urlop, ale także cenią sobie czyste powietrze oraz kochają góry. Co warto zobaczyć, będąc w tym miejscu i gdzie odpocząć? Odpowiadamy.

Atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to miejscowość, która leży zaledwie 16 km od Zakopanego i liczy tylko kilka tysięcy mieszkańców. Nie brakuje tam jednak turystów, którzy tłumnie zjeżdżają się tam przez cały rok i korzystają z uroków tego miejsca. W Bukowinie można m.in.: chodzić po górach, uprawiać różne sporty, spacerować i cieszyć się piękną przyrodą lub po prostu wypoczywać na świeżym powietrzu. Latem można zorganizować długą wędrówkę lub wybrać się na wycieczkę rowerową. Z kolei zimą Bukowina Tatrzańska będzie rajem dla osób, które lubią uprawiać sporty zimowe np. zjeżdżać na nartach.

Atrakcje dla narciarzy

W Bukowinie Tatrzańskiej można skorzystać z wielu wyciągów i nie brakuje wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Jeśli wcześniej nie uprawiałeś sportów zimowych, to nie musisz martwić się o to, że nie skorzystasz z tego typu atrakcji. Na miejscu można skorzystać z pomocy instruktorów oraz szkółek, które pomagają osobom w każdym wieku. Bukowina Tatrzańska to dobre miejsce na ferie zimowe czy też przerwę świąteczną. Wiele osób wybiera właśnie to miejsce, aby w ciekawy sposób spędzić czas przed nadchodzącym Nowym Rokiem.

Atrakcje dla rowerzystów i spacerowiczów

Sama Bukowina oraz jej okolice oferują sporo terenów dla rowerzystów i miłośników pieszych wycieczek. Możesz wybrać długość i trudność trasy dopasowaną do swoich możliwości oraz oczekiwań. Rodziny z dziećmi mogą wybierać łatwiejsze szlaki, a zapaleni spacerowicze te dłuższe i trudniejsze. Rowerzyści mogą przetestować swoje umiejętności na trasach ze wzniesieniami i nierównym terenem. Taki sposób spędzania wolnego czasu powinien przypaść do gustu wielu osobom i stanowi doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków.

Gdzie odpocząć w Bukowinie Tatrzańskiej?

W Bukowinie oraz okolicach nie brakuje hoteli i pensjonatów, które przez cały rok są gotowe na przyjmowanie turystów. Ciekawą propozycją są też domki bukowina, które wyróżniają się nowoczesnymi wnętrzami z dodatkiem typowo góralskich materiałów. Domki są usytuowane w malowniczej okolicy, która każdego ranka i wieczoru może pomóc Ci się zrelaksować po dniu pełnym atrakcji i wrażeń.

Dodaj komentarz