Atrakcje Sumatry – co warto tam zobaczyć

Atrakcje Sumatry – co warto tam zobaczyć

Czy wiesz, że Sumatra jest na szóstym miejscu w rankingu największych wysp świata? Jest mniej więcej o 2/3 razy większa od Polski. Oznacza to, że jest tam co zwiedzać i nie będziesz się tam nudzić. Zobacz jakie atrakcje Sumatra warto zobaczyć podczas wyjazdu i już dziś zaplanuj swój wyjazd do Indonezji.

Parki Narodowe

Jedną z najpiękniejszych wizytówek Sumatry są Parki Narodowe, które pokrywa egzotyczna flora. Można tam też spotkać dzikie zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem. Jednym z najpopularniejszych parków jest zdecydowanie Park Narodowy Gunung Leuser, który jest zamieszkiwany przez orangutany i słonie. W niektórych parkach można także wspiąć się na wulkan lub zapoznać się z różnymi plemionami. Większość z nich zachowała swoje tradycje, język i wyznanie. Będąc nad jeziorem Toba można się np. zapoznać z plemieniem Bataków a w okolicach Bukittingi zamieszkują Minangowie.

Wulkany

Atrakcje Sumatra to też oczywiście charakterystyczne dla całej Indonezji wulkany. Na Sumatrze można ich znaleźć aż 26 i na niektóre z nich można wejść bez dużych przygotowań. Wystarczą wygodne buty, odpowiednie ubranie i dobre nastawienie. W podróż na wulkan najlepiej jest wyruszać o takiej porze, aby załapać się na wschód słońca, który oglądany ze szczytu jest naprawdę wyjątkowy. Największym wulkanem na Sumatrze jest Gunung Kerinci i jest zarazem największym wulkanem w całej Indonezji. Nie jest to jednak szczyt dla osób niedoświadczonych we wspinaczce. Jeśli jeszcze nigdy nie braliście udziału w trekkingu po wulkanie, to na początek lepiej jest wybrać niższe szczyty takiej jak np. Gunung Sibayak lub Gunung Sinabung.

Plaże i tropikalne wyspy

Dla osób, które niekoniecznie chcą dużo spacerować podczas urlopu również znajdą się ciekawe atrakcje. Wokół Sumatry jest bardzo dużo wysepek, które są uważane za jedne z najpiękniejszych na Ziemi. To raj dla wczasowiczów, którzy bardziej od zwiedzania cenią sobie relaks na plaży. Na wysepkach okalających Sumatrę można znaleźć wiele piaszczystych plaż i miejsc do nurkowania lub surfingu. Nie brakuje tam wodnych atrakcji i luksusowych kurortów. Najpopularniejszymi plażami są Pulau Nias, Pulau Weh i wyspy Mentawai.

Piękne plaże, dżungle i wulkany to tylko niewielka część tego, co ma do zaoferowania Sumatra. Można się tam zetknąć z obcą kulturą, poznać nietypowe zwyczaje, poznać nowe smaki i sympatycznych ludzi. Warto pojechać tam na przynajmniej tydzień, aby poczuć klimat tego miejsca i mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzenie najważniejszych miejsc i relaks na plaży.

Dodaj komentarz