Co oznacza Bed and Breakfast?

Co oznacza Bed and Breakfast?

Pojęcie Bed and Breakfast stosowane jest w miejscach noclegowych, oferujących wyżywienie. Podróżując, czy to służbowo, czy w celach wypoczynkowych i korzystając z obiektów noclegowych, dobrze, jest je znać. Co tak właściwie oznacza owo pojęcie? Czy warto korzystać z tego, co się za nim kryje  oraz, czy jest to dla każdego?

Bed and Breakfast – co oznacza?

W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego pojęcie Bed and Breakfast oznacza łóżko i śniadanie. Tak więc sama nazwa wskazuje już, z czym można mieć do czynienia. Te trzy słowa to nic innego jak rodzaj zakwaterowania turystycznego. Polega on na tym, że osoba zatrzymująca się w obiekcie noclegowym, która wybierze opcję Bed and Breakfast otrzymuje nocleg ze śniadaniem. Skrótem od tej nazwy jest B&B. Ta forma zakwaterowania swoje początki miała w Wielkiej Brytanii. Do tej pory szczyci się tam bardzo dużą popularnością. Z biegiem czasu została ona także stosowana w innych krajach i aktualnie można z niej skorzystać na całym świecie. W Polsce również otwiera się sporo tego typu obiektów. 

Czy warto skorzystać z opcji Bed and Breakfast?

Ta forma zakwaterowania nie bez powodu rozszerzyła się na cały świat. Korzystając z niej, można dostrzec takie plusy jak:

  • opcja korzystna cenowo,
  • codzienne śniadania w miejscu zakwaterowania,
  • nocleg w wygodnym pokoju,
  • oferta dostosowana pod gościa biznesowego, jak i zwykłego turystę. 

Podróżując, warto więc rozważyć takie obiekty, które oferują zakwaterowanie Bed and Breakfast, chociażby ze względu na cenę. Zazwyczaj jest ona dość niska. Do tego nie trzeba zawracać sobie głowy organizowaniem pierwszego posiłku. Najczęściej jest on podawany w formie bufetu. Na miejscu można, więc zjeść pożywne i urozmaicone śniadanie. Dla osób, które cały dzień zamierzają przebywać poza obiektem, dużym plusem jest tylko jeden posiłek. Nie muszą one wracać o określonych porach wyżywienia i przerywać zwiedzania. Pokoje w takiej ofercie również nie wypadają z reguły źle. Jeżeli jednak komuś zależy na osobnej łazience, istotne jest zorientowanie się, jak to wygląda w danym obiekcie.

Dla kogo Bed and Breakfast?

Tak naprawdę taka forma zakwaterowania nadaje się prawie dla każdego. Odnajdą się tutaj rodziny z dziećmi, single, pary oraz grupy przyjaciół. Jedynie osoby, którym zależy na spędzaniu czasu w miejscu noclegu i całodniowym wyżywieniu nie będą zadowolone. Idealnie za to ta forma sprawdzi się dla osób, które lubią wcześnie, zaraz po wstaniu z łóżka zjeść śniadanie. Turyści nastawieni na spędzenie dnia poza obiektem też będą zadowoleni. Po sycącym śniadaniu mogą z energią korzystać z atrakcji lub zwiedzania okolicy. Podobnie sprawa ma się do osób podróżujących służbowo. Przed dniem pełnym spotkań i pracy dobrze skorzystać z gotowego posiłku, a następnie spędzać dzień zgodnie ze swoim harmonogramem.

Dodaj komentarz