Wypadek samochodowy w Niemczech – jak się zachować?

Wypadek samochodowy w Niemczech – jak się zachować?

Wypadki chodzą po ludziach i mogą nas spotkać nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Są to sytuacje szczególnie trudne, jeśli do kolizji lub poważnego wypadku, w którym są ranni, dochodzi poza granicami naszego kraju. Nieznajomość języka i przepisów danego kraju może być poważną barierą, która może potęgować nasz stres związany z trudną sytuacją. Przed wyjazdem za granice warto na wszelki wypadek zapoznać się z tym, jak reagować w takich sytuacjach i co trzeba zrobić, jeśli jest się świadkiem lub uczestnikiem wypadku na drodze. Dziś skupimy się na wypadkach, które mogą spotkać nas u naszych zachodnich sąsiadów. Jak zachować się podczas wypadku samochodowego w Niemczech i kiedy potrzebna będzie pomoc drogowa Berlin https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/? Podpowiadamy.

Wypadek w Niemczech – jak się zachować krok po kroku

Po pierwsze, jeśli jesteś sprawcą, ofiarą lub nawet świadkiem kolizji, lub wypadku to musisz się zatrzymać, zgasić silnik samochodu, włączyć światła awaryjne, zaciągnąć hamulec ręczny i wyjść z pojazdu. Warto także założyć kamizelkę odblaskową, jeśli do wypadku doszło w ruchliwym miejscu np. na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.

Jeśli wykonasz powyższe czynności, to natychmiast musisz sprawdzić, czy uczestnicy wypadku lub kolizji nie mają obrażeń. Należy również zadzwonić po niemiecką karetkę na numer 112. Jeśli nie znasz za dobrze języka, to powinna zrobić to osoba, która będzie potrafiła porozumieć się z dyspozytorem. Jeśli istnieje jakieś niebezpieczeństwo np. zapłonu auta lub innej sytuacji, w której pasażerowie samochodu, którzy brali udział w wypadku, są w niebezpieczeństwie, to należy ich bezzwłocznie ewakuować i zaprowadzić w bezpieczne miejsce. Poszkodowanym w wypadku lub kolizji należy udzielić pierwszej pomocy i czekać na przyjazd karetki. Jeśli są jakieś ofiary śmiertelne lub ciężko ranne to nie należy niczego dotykać aż do przyjazdu policji, która zacznie wyjaśniać sprawę.

Należy również zabezpieczyć miejsce wypadku i wystawić trójkąt ostrzegawczy. Jeśli nie doszło do poważnej kolizji i nie ma żadnych poszkodowanych, to należy zepchnąć auto na pobocze. Nie trzeba wtedy wzywać policji, jednak jeśli nie możesz dojść do porozumienia z uczestnikiem tego zdarzenia to lepiej to zrobić. Jeśli Twój samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, to konieczna będzie pomoc drogowa Berlin. Laweta w Berlinie przetransportuje Cię do najbliższego mechanika. Jeśli nie byłeś sprawcą kolizji lub masz pakiet assistance to pomoc drogowa Berlin Niemcy będzie darmowa, gdyż będziesz mógł się ubiegać o zwrot kosztów holowania.

Dodaj komentarz