Wielkie bogactwo Indonezji

Wielkie bogactwo Indonezji

Indonezja to jedno z tych miejsc na świecie, o którego odwiedzeniu marzy niemalże każdy. Egzotyczny klimat i widoki rodem z widokówek sprawiają, że region ten przeciętnemu Europejczykowi kojarzy się z typowymi, rajskimi wakacjami. Choć w ostatnim czasie podróże tam są coraz mniej kosztowne, a tanie linie raz po raz zaskakują wyjątkowo atrakcyjnymi ofertami, większość wybierających się tam ludzi nie ma pojęcia, na co dokładnie musi się przygotować. Powszechnie wiadomo, że w Indonezji znajdziemy wszystkie naturalne bogactwa tego świata, pokroju złota, diamentów czy węgla, wydawałoby się więc, że jest to region wyjątkowo bogaty. Jednak czy to właśnie zasoby naturalne są prawdziwym bogactwem tego kraju, dzięki któremu nasza podróż będzie niezwykła?

Rajska kraina nie dla wszystkich jest spełnieniem marzeń

Egzotyczny klimat niesie ze sobą niestety wiele niebezpieczeństw zagrażających życiu. Kataklizmy i klęski żywiołowe zdarzają się tam tak często, że tubylcy z większością z nich już się pogodzili. Mimo wszechobecnego, niezwykle pozytywnego nastawienia do życia Indonezyjczyków, wszystkie te tragedie znacząco obniżają ich komfort życia, często pozbawiając całego dorobku. Choć średnia krajowa stoi tam na całkiem przyzwoitym poziomie, drastycznie zawyża ją obrzydliwie bogata Dżakarta, która dla większości mieszkańców tego kraju stanowi nieosiągalną krainę dobrobytu. Będąc na wycieczce w Indonezji warto jednak zdecydować się na odwiedzenie tych biedniejszych regionów, gdyż one również mają do zaoferowania ogromną ilość niesamowitych przeżyć, które nie będą się ograniczały wyłącznie do materialnych bogactw. Przebywając tam kilka lub kilkanaście dni, Europejczyk może odnieść pozorne wrażenie, że życie miejscowych jest niezwykle ciężkie, jednak przyglądając się sytuacji dłużej, zaczyna się dostrzegać zupełnie inną wartość.

Otwarte serca i przyjazne nastawienie

Choć większość Indonezyjczyków rzeczywiście nie mieszka w pałacach, nie sposób wśród nich znaleźć smutne i rozczarowane życiem osoby. Wycieczki do Indonezji u wielu Europejczyków powodują wielki szok kulturowy. Tamtejsze społeczeństwo jest bowiem wyjątkowo otwarte, serdeczne i optymistyczne. Podróż tam jest wyjątkowa i warta każdej ceny choćby po to, by posmakować tej niesamowitej życzliwości. Z pewnością turystę na początku mogą peszyć niezwykle śmiałe pytania i ciągłe „gapienie się” tubylców, jednak po jakimś czasie dochodzi się do wniosku, że takie zachowania mają na celu nawiązanie szybkiej przyjaźni. Indonezyjczycy nie mają barier i zahamowań przed poznawaniem nowych ludzi i wprowadzaniem ich do swojego życia, tak jak wygląda to w Europie. Wycieczka do Indonezji z pewnością obfitować będzie w wiele rozmów i wspólnie spędzonych posiłków, dzięki którym egzotyczna kultura przestanie być obca i to właśnie jest najcenniejsze, co turysta może przywieźć z tego kraju.

Dodaj komentarz