Jak powinna wyglądać sala na przyjęcie weselne

Jak powinna wyglądać sala na przyjęcie weselne

Od czego zaczyna się przygotowania do ślubu i wesela? Naturalną sprawą jest, że od ustanowienia daty. Ale żeby ustanowić datę, trzeba mieć na uwadze również miejsce wesela. Dlatego jednocześnie z ustalaniem daty zazwyczaj trwa poszukiwanie dobrego miejsca na przyjęcie weselne. Poszukując lokalu, który ma w swojej ofercie organizowanie wesel, trzeba mieć na uwadze, że atrakcyjne miejsce zazwyczaj ma zajęte terminy nawet na kilka lat wprzód. Dodatkowo, niektóre miesiące są bardziej oblegane niż inne. Są to miesiące letnie i czas karnawału.

Otoczenie sali również jest warte uwagi

Gdy już termin i miejsce są wiadome, dobrze jest rozejrzeć się za kamerzystą i fotografem. W tym samym czasie dobrze zaklepać zespół muzyczny lub DJ-a. Fotograf zazwyczaj w dzień wesela robi sesję w pięknych plenerach, wiec dobrze, gdy takie się znajdą niedaleko sali weselnej, żeby przemieszczanie się na zbyt dużą odległość nie było problemem. Niejeden lokal, którego rolą między innymi jest organizowanie wesel lubuskie, jest położony w atrakcyjnym otoczeniu bujnej przyrody i ciekawej architektury.

Czym kierować się podczas wyboru sali weselnej

Wybierając lokal, trzeba zrobić to w ten sposób, żeby jego wielkość pasowała do liczby gości. Nie ma nic gorszego, niż ciasnota podczas zabawy i wpadanie na siebie w tańcu. Nie mniej jednak zbyt duża sala w stosunku do liczby osób również nie jest dobrym rozwiązaniem, bo wtedy goście nie czują się wspólnotą.

Mając na uwadze miejsce wesela, koniczne jest zaplanowanie transportu z kościoła na miejsce przyjęcia weselnego. Z wiadomych przyczyn, nie wszyscy decydują się na podróż własnym autem, a jeżeli nawet to dobrze przygotować mapki dojazdu i wskazać miejsce ewentualnego parkowania. Oczywiście idealnym rozwiązaniem było by znalezienie sali i kościoła nieopodal, jednakże w praktyce nie zawsze jest to możliwe.

Sam lokal w którym odbywa się wesele zazwyczaj posiada zaplecze w postaci dobrze działającej kuchni. Podczas zawierania umowy trzeba ustalić punkty menu i inne specjalne niespodzianki typu wiejski kącik. Istotnie jest również ustawienie stołów. Niektóre lokale posiadają wyłącznie prostokątne, ale czasem życzenia dotyczą okrągłych. Dobrze też jest zawczasu porozmawiać z obsługą, lub zasięgnąć informacji na jej temat, żeby dowiedzieć się, czy zawsze wszystko było w porządku i czego się można spodziewać.

Idealną sytuacją jest, gdy właściciele ośrodka, gdzie odbywa się wesele, udostępnili dodatkowo miejsca na noclegi dla zamiejscowych gości. Prawdą jest, że wszyscy lepiej się bawią, gdy nie wisi im nad głową perspektywa trudnego powrotu nad ranem. Poza tym goście to nie tylko ludzie młodzi, którzy są w stanie bawić się bez przerw przez całą noc. Dlatego tak ważne jest, by pod ręką znajdowało się miejsce odpoczynku.

Dodaj komentarz