Holowanie z Niemiec – samemu czy przez pomoc drogową?

Holowanie z Niemiec – samemu czy przez pomoc drogową?

Wielu Polaków porusza się codziennie po niemieckich drogach, czy to w celach turystycznych, rodzinnych czy biznesowych. Nie da się ukryć, że na ogół można pozytywnie ocenić jakość dróg naszego zachodniego sąsiada, nie oznacza to jednak, że nigdy nic złego na nich nam się nie przydarzy. Mowa tu chociażby o wypadku (z naszej bądź innego kierowcy winy) lub awarii. Czasami będziemy mieli to szczęście i straty będą nieznaczne, co pozwoli na szybkie i sprawne wyruszenie w dalszą drogę. Niestety, może się też zdarzyć, że pojazd będzie już całkowicie niezdatny do jazdy. W takim wypadku holowanie Niemcy będzie po prostu koniecznością. Pada jednak pytanie: czy warto robić to samemu, czy lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Samodzielne holowanie pojazdu z Niemiec

Żeby holowanie Niemcy mogło odbyć się bez pomocy specjalistów, konieczny będzie nam i tak drugi samochód i dodatkowa osoba do pomocy. Będąc niedaleko od domu, nie powinno to być dużym problemem. Jeśli jednak podróżujemy za granicą tylko za pomocą jednego pojazdu, ciężko będzie nam to zorganizować. Ponadto musimy pamiętać, że droga znacznie się wydłuży, bowiem holowanie na lince holowniczej jest zabronione na niemieckich autostradach. Jedyne, co nam może pomóc jeśli doznamy na nich wypadku, to profesjonalna laweta Niemcy Polska, która może na autostradzie zholować nas do najbliższego zjazdu i stamtąd dowieźć auto do Polski. Generalnie nie poleca się samodzielnego holowania na lince na tak duże dystanse, ponieważ wymaga to ciągłego skupienia i uwagi, a zawsze jest ryzyko dalszego uszkodzenia pojazdu.

Polska pomoc drogowa na terenie Niemiec

holowanie NiemcyWarto pamiętać, że pomocą służy nam o każdej porze dnia i nocy specjalistyczna polska pomoc drogowa Niemcy Polska. Dzięki skorzystaniu z jej usług nie dość, że nie ryzykujemy poprzez samodzielne holowanie, to jeszcze unikamy konieczności współpracy z lokalną niemiecką firmą. Oznacza to, że bez problemu porozumiemy się z usługodawcą nawet nie znając języka niemieckiego, a do tego zapłacimy znacznie mniej. Ponadto, jak już zostało wspomniane, na autostradzie laweta to nasza jedyna legalna opcja.

Samodzielne holowanie Niemcy jest co prawda możliwe, ale stanowi duże ryzyko i nie jest rekomendowanym rozwiązaniem. Za profesjonalną pomoc co prawda musimy zapłacić, ale przynajmniej możemy być pewni, że stan naszego auta podczas podróży z powrotem do Polski jeszcze bardziej się nie pogorszy. Dodatkowo nie zawsze będziemy mieli wybór w kwestii tego, którą opcję wybrać, jak w przypadku awarii czy wypadku na autostradzie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. Pomoc drogowa Niemcy numer telefonu znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz