Wycieczka szkolna na dwa dni – pomysły na wyjazd

Wycieczka szkolna na dwa dni – pomysły na wyjazd

Wycieczka klasowa to wydarzenie, na które z pewnością niecierpliwie czeka każdy uczeń. Zamiast nużących lekcji w klasie i plecaka ciężkiego od książek można ciekawie spędzić czas wśród rówieśników i oderwać się trochę od nauki. W starszych klasach bardzo często zdarzają się wycieczki szkolne 2 dniowe, które mogą być bardzo ciekawym przeżyciem dla każdego dziecka. Dziś podpowiemy Wam jakie kierunki są najbardziej godne uwagi i jakie zalety mają wycieczki kilkudniowe.

Zalety kilkudniowych wycieczek szkolnych

Już sama wieść o wycieczce szkolnej potrafi wywołać uśmiech na twarzy wielu uczniów. Czas spędzony z nauczycielami i rówieśnikami w inny sposób niż zawsze jest zazwyczaj bardzo dobrze odbierany przez dzieci i chętnie przystają na pomysł o wycieczce szkolnej. Jeszcze większą radość może wywołać informacja o tym, że wycieczka jest kilkudniowa i w grę wchodzi nocleg i dłuższa podróż.

Wycieczki szkolne 2 dniowe mają wiele zalet i jedną z największych jest to, że to świetna okazja na integracje z rówieśnikami i poznanie nauczycieli z nieco mniej oficjalnej strony. Jedną z największych atrakcji może być nie sama wycieczka i zwiedzanie, a możliwość wspólnego noclegu ze znajomymi z klasy. Nie trzeba martwić się aż tak bardzo opóźnieniami na trasie, ponieważ podczas kilkudniowej wycieczki znajdzie się czas na wszystkie atrakcje. Dużym plusem jest też to, że lepiej można poznać miejsce, do którego się przyjechało. Czasem jeden dzień to za mało, aby zobaczyć wszystkie atrakcje, a kilkudniowa wycieczka daje większe możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie.

Gdzie pojechać na dwudniową wycieczkę?

Jednym z najpopularniejszych kierunków będą oczywiście nasze Polskie góry. Zimowa stolica Polski, czyli Zakopane oferuje wiele atrakcji, które przypadną do gustu zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i średnich. Piękne widoki, świeże powietrze i atrakcje, jakie ma do zaoferowania to miejsce z pewnością spodobają się wszystkim uczniom. Podczas wycieczki nie może zabraknąć zjazdu wyciągiem z Gubałówki, spaceru po Krupówkach i posiłku składającego się z oscypka. Dwa dni powinny wystarczyć do tego, aby zwiedzić najważniejsze miejsca i poczuć góralski klimat Zakopanego.

Skoro wspomnieliśmy o górach, to teraz powędrujemy na skrajną północ naszego kraju – nad morze. Jest to kierunek, który sprawdzi się oczywiście zaraz przed zakończeniem roku szkolnego, gdy dni są już wystarczająco ciepłe. Spacer brzegiem morza, Trójmiasto i spacer starym miastem w Gdańsku może zająć trochę czasu i warto taki wyjazd rozłożyć na kilka dni.

Dodaj komentarz