Wrocław w lecie i nie tylko

Wrocław w lecie i nie tylko

Jedno z większych polskich miast

Wrocław to piękne miasto, stolica Dolnego Śląska, mająca ponad 640 000 mieszkańców i znana też pod nazwą Breslau. Warto do tego miasta zajrzeć i nacieszyć się jego pięknem, urodą oraz wyjątkowością. Jest to miasto pełne zabytków, o bogatej historii z polskimi, czeskimi oraz niemieckimi śladami. Można zachwycić się jego urodą oraz przebywać w nim o każdej porze roku. Miasto piękne jest na wiosnę, w lecie, jesienią czy zimą także jest miastem docenianym przez wiele osób. Klimatyczne hotele, piękne apartamenty, wygodne miejsca do mieszkania w centrum lub na obrzeżach miasta. Wynajem mieszkania we Wrocławiu na weekend to koszt ok. 500 złotych. Za miesięczny wynajem mieszkania płaci się ok. 2000-3000 złotych. Miasto nie jest drogie, jest naprawdę dobrze oceniane i rekomendowane niejednej osobie.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

We Wrocławiu na uwagę zasługują takie oto miejsca:

* zabytkowe centrum miasta z Ratuszem oraz zabytkowymi kamieniczkami

* ulica Jatki, dawna rzemieślnicza uliczka, a obecnie miejsce pełne restauracji i kawiarni

* ogród zoologiczny z Afrykarium, czyli pięknym odwzorowaniem Afryki

* aquapark, czyli duży basen

* teatry, kina, festiwale – np. Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Jazz nad Odrą

*piękne, rozległe parki skłaniające do długich oraz wyjątkowych spacerów, obserwowania wiewiórek oraz innych zwierzątek

* doskonałe restauracje oferujące potrawy polskie, francuskie, włoskie, hiszpańskie, chińskie czy japońskie

* Hydropolis, czyli miejsce prezentujące wykorzystanie wody oraz omawiające ekologię

* Aula Leopoldina oraz Oratorium Marianum, czyli piękne sale Uniwersytetu Wrocławskiego, bogato zdobione oraz eleganckie.

Ukochane miasto wielu osób

Wrocław kocha wiele osób, jest to miasto rekomendowane turystom oraz osobom chętnym do zakładania biznesu, ponieważ jest w nim dobry klimat dla firm małych, średnich oraz dużych. Hala Stulecia we Wrocławiu jest zabytkiem wpisanym na listę dziedzictwa światowego UNESCO, jednym z trzech w regionie – pozostałe to Kościoły Pokoju w Jaworze oraz Świdnica.

Sposobów spędzania wolnego czasu jest wiele – Wrocław to doskonałe miejsce dla niejednej osoby. Można spokojnie znaleźć miejsce i zechcieć spędzać czas wolny wspólnie, w bardzo miły sposób. Miło jest spędzić 4-5 dni w tym mieście, odpocząć i zadbać o doskonałą regenerację. Na spędzenie weekendu we Wrocławiu jednej osobie wystarczy ok. 500 złotych na noclegi, wyżywienie oraz wszelkie atrakcje. Do Wrocławia przyjeżdżają turyści z całego świata.

Dodaj komentarz