Wakacje na wsi – to może być ciekawe

Wakacje na wsi – to może być ciekawe

Polska jest krajem, w jakim występuje nader duża różnorodność krajobrazów. Północną granicę oblewa morze, na południu zaś czekają na głodnych wrażeń turystów piękne szczyty Tatr. Dzięki temu posiadamy mnogość możliwości na zróżnicowane spędzenie urlopu. Miejscem w szczególności docenianym przez turystów z zagranicy są położone na północy naszej ojczyzny Kaszuby, znajdujące się praktycznie na obszarze całego woj. pomorskiego. Na turystów czekają tu liczne jeziora rynnowe, sosnowe lasy, nieskazitelne powietrze, oraz krocie ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym i kulturowym.

Osoby, jakie odkrywają w sobie duszę archeologa z satysfakcją wybiorą się na wycieczkę do wsi Leśno lub Odry, gdzie napotkają na prastare kręgi kamienne, pozostawione przez dawne ludy zasiedlające te regiony. Nie powinno także zabraknąć czasu na wycieczkę na wieżę widokową na Wieżycy, najwyższym szczycie na północy naszego kraju, zwiedzenie Szymbarku i będącego się tam odwróconego domu, oraz całodniowego zwiedzania skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. W tym ostatnim szczególnie ma możliwość zapoznać się ze obyczajami i kulturą dawnych Kaszubów, gdyż na odwiedzających czeka tam wiele dawnych zagród, stary kościół, wiatraki czy szkoła.

Spośród wiosek, które cieszą się popularnością wśród turystów należy wymienić między innymi Męcikał, w którym z przyjemnością przyjeżdżają na wakacje osoby spragnione wypoczynku wśród nieskażonej przez człowieka przyrody, gdzie znajduje się niemało możliwości na wspaniałe spędzanie czasu. Wśród atrakcji należy wymienić spływy kajakowe na przepływającej tutaj rzece Brda, festiwal grzybowy, oraz możliwość zobaczenia położonej nieopodal tamy w Mylofie.

Kaszuby są obszarem, w którym nadal kultywowany jest lokalny folklor, kultywowany przez mnogie zespoły folklorystyczne. Jednym z nich jest Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krebane, który działa w niedużej miejscowości Brusy, a występował już zarówno w wielu zakątkach naszego państwa, jak i poza jego granicami. W każdym roku w Brusach organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru, w czasie którego mieszkańcy i turyści mogą oglądać występy zespołów folklorystycznych z z całej Ziemi. W bliskim sąsiedztwie tego miasta leży miasto Czersk, w którym zarówno mają miejsce widowiska w ramach wyżej wymienionego festiwalu.

Kaszuby jest to jeden z najpiękniejszych regionów Polski i w następstwie tego wskazane jest się w ową stronę wybrać na wypoczynek. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie, tak jak amatorzy biernego wypoczynku, jak i osoby, które każdą wolną chwilę lubią spędzać aktywnie.

Dodaj komentarz