Międzyzdroje – klasyk nam polskim morzem

Międzyzdroje – klasyk nam polskim morzem

Międzyzdroje ogromnej większości turystów kojarzą się z Aleją Gwiazd czyli bulwarem z odciskami rąk słynnych osób estrady i sportu, liderow zespołów rockowych i wytwórców kinematografi. W Alei Gwiazd urządzany jest w lipcu legendarny Festiwal Gwiazd na który zjeżdżają postacie pojawiające się na czołowych stronach i okładkach gazet. Na tym jednak nie kończą się atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach.

Międzyzdroje zlokalizowane jest między stromym wybrzeżem klifowym powiązanym w naturalny sposób z obszerną piaszczystą plażą i częścią lasów należących do Wolińskiego Parku. Międzyzdroje to jeden z największych kurortów turystyczno-wypoczynkowych zachodniego wybrzeża Bałtyku.

Międzyzdroje rok rocznie odwiedzane jest przez tysiące urlopowiczów i turystów polskich jak i zagranicznych.

Miejscowość proponuje szereg atrakcji turystycznych poza oczywiście standardowo wysokocenionymi nadbałtyckimi plażami. Są to m.in. ładne molo o długości niemal 400 metrów. Jest to jedyne w swoim rodzaju molo nad naszym morzem ponieważ na jego końcu mieści się przystań dla statków turystycznych, z której to oferowane są rejsy statkiem. Międzyzdroje to idealne miejsce na wczasy nad morzem z rodziną.

W Międzyzdrojach działa również mały gabinet figur woskowych, jest park zdrojowy oraz popularna latarnia morska Kikut, ok trzech i pół kilometrów od Wisełki. Dobrze jest również zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego które mieści się przy ulicy Niepodległości 3. W muzeum zwiedzać można bardzo różnorodne zbiory flory i fauny a także wspaniałą wystawę bursztynu.

Na terenie rezerwatu Z. Czubińskiego, w pobliżu Wisełki, mieści się słynne głazowisko Głazy Piastowskie, a w samej Wisełce funkcjonuje największe w Kraju pole golfowe, na którym organizowane są Mistrzostwa Polski. Przybywają tu wówczas najlepsi golfiarze nie tylko z kraju ale i z zagranicy. Noclegi nad morzem w Międzyzdrojach to bardzo zróznicowana oferta dla zasobnych jak i dla szukających czegoś tańszego.

Końcem czerwca w Międzyzdrojach urządzane są tak zwane Dni Morza a także Festiwal Pieśni Chóralnych. Początkiem lipca z kolei słynny Morski Jarmark, w lipcu wspomniany już Festiwal Gwiazd, natomiast w sierpniu duże wydarzenie sportowe Lekkoatletyczny Międzynarodowy Meeting im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

Dodaj komentarz