Krynica Morska – co warto zobaczyć?

Krynica Morska – co warto zobaczyć?

Krynica Morska to jeden z najpopularniejszych polskich nadmorskich kurortów. Swoją dużą rozpoznawalność zawdzięcza urokliwemu położeniu na wąskiej Mierzei Wiślanej. Krynicę Morską od północy oblewają wody Morza Bałtyckiego, a od strony południowej Zalewu Wiślanego. Mierzeja Wiślana w Krynicy Morskiej ma szerokość ok. 1,5 metra, więc spacer między dwoma akwenami zajmie co najwyżej kilkanaście minut!

Krynica Morska – idealne miejsce na wypoczynek
Krynica Morska znana jest przede wszystkim jako popularny ośrodek wypoczynkowy nad Morzem Bałtyckim. Mimo niewielkich rozmiarów, miejscowość posiada bardzo silnie rozwiniętą infrastrukturę noclegową. W ofercie znajdziemy zarówno luksusowe hotele, jak i budżetowe domki letniskowe. Niewielkie rozmiary Krynicy Morskiej powodują, że praktycznie z każdego ośrodka wczasowego odległość do morza jest niewielka. Piaszczyste plaże są bardzo szerokie. Dno morskie opada bardzo łagodnie, przez co daleko od linii brzegowej jest jeszcze stosunkowo płytko. Wzdłuż plaży biegnie estetyczna promenada wraz ze ścieżką rowerową, która sprzyja długim spacerom. Na turystów czekają również dziesiątki restauracji, smażalni ryb, a także barów i dyskotek na wieczorne imprezy.

Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej?
Leżenie plackiem na słońcu cały dzień nie jest twoją mocną stroną? Wolisz spędzić popołudnia zwiedzając? Krynica Morska dostarczy Tobie kilka ciekawych propozycji! W miejscowości znajduje się latarnia morska – charakterystyczna czerwona wieża. Udostępniona jest do zwiedzania turystom; rozpościera się z niej cudowny widok na spienione Morze Bałtyckie. Krynica Morska to także niesamowita przyroda. Z centrum biegnie żółty szlak turystyczny, który prowadzi przez tamtejsze urokliwe lasy oraz biegnie wzdłuż pokrytych szuwarami wybrzeży Zalewu Wiślanego. Dojść można nim aż na Wielbłądzi Garb – naturalne wzniesienie o wysokości 49,5 metra n.p.m., które jest najwyższym szczytem Mierzei Wiślanej. Znajduje się tam wieża widokowa, z której rozpościera się jednocześnie widok na Morze Bałtyckie oraz Zalew Wiślany oraz na wąski pas pokrytego lasem lądu, który rozdziela oba akweny. Piękna przyroda i wyjątkowo czyste powietrze – warto docenić takie miejsca w Polsce, ponieważ ich liczba, wraz z działalnością człowieka, cały czas się zmniejsza.

Rejsy po Zalewie Wiślanym – dlaczego nie?
W Krynicy Morskiej znajduje się urokliwe molo spacerowe nad Zalewem Wiślanym, przy którym cumują rozmaite statki wycieczkowe. W sezonie turystycznym istnieje możliwość wypłynięcia w rejs po spokojnych, urokliwych wodach Zalewu Wiślanego. Regularnie kursuje również morskie połączenie ze znajdującym się na drugim brzegu Fromborkiem. Jest to miejscowość znana z doskonale zachowanej monumentalnej gotyckiej katedry położonej na ufortyfikowanym wzgórzu. Miejsce to słynie z tego, że ostatnie lata życie spędził tam Mikołaj Kopernik, tam także napisał swoje największe dzieło “O obrotach sfer niebieskich”. Jednodniowy morski wypad z Krynicy Morskiej do Fromborka będzie więc niesamowitą przygodą dla każdego konesera średniowiecznych zabytków oraz pięknych krajobrazów. W sezonie wyruszyć można także w rejs z Krynicy Morskiej do innego miasta nad Zalewem Wiślanym – do Tolkmicka. Tam również na turystów czekają gotyckie pozostałości z czasów średniowiecza.

Dodaj komentarz