Jeden dzień we Wiedniu – co warto tam zobaczyć?

Jeden dzień we Wiedniu – co warto tam zobaczyć?

Wiedeń to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc na południu Europy. To także największe miasto w Austrii, do którego Polacy mieszkający w południowej części naszego kraju mogą dojechać w zaledwie parę godzin. Jest to więc doskonały kierunek podróży np. na weekendowy wypad. Co ciekawe najważniejsze atrakcje tego miasta możesz zobaczyć w jeden dzień. Wystarczy odrobina organizacji i dobry plan wycieczki. Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić na jednodniowej wycieczce do Wiednia.

Jednodniowa wycieczka do Wiednia – o tym warto pamiętać

Planując jednodniowy wyjazd do Wiednia lub jeśli po prostu będziesz tam przejazdem i chcesz poznać najważniejsze zabytki, musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, jeśli mieszkasz na Śląsku, to podróż autem zajmie Ci ok. 4h. Warto więc wyruszyć wcześnie rano, aby mieć odpowiednią ilość czasu na zobaczenie tego miasta. Osoby, które wybierają się w podróż autokarem, muszą być przygotowane na 6-7 godzinną podróż. Z tego względu warto wybierać przejazdy nocne, aby się przespać, a z samego rana być już na miejscu.

Warto także dokładnie rozplanować sposób przemieszczania się między poszczególnymi zabytkami. Jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej, to najlepszym pomysłem będzie przemieszczanie się środkami transportu publicznego. Przygotuj sobie rozkłady i staraj się dokładnie rozplanować poszczególne przejazdy. W ten sposób unikniesz zamieszania.

Co zobaczyć we Wiedniu?

Podczas jednodniowej wycieczki warto zobaczyć Belweder. To pałac, który jest jednym z głównych punktów turystycznych Wiednia. Obok niego znajdują się przepiękne ogrody, które można zobaczyć za darmo. Kolejnym punktem jest Opera Narodowa. Robi ogromne wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz i spodoba się miłośnikom architektury. Oprócz tego warto zobaczyć też Wieżę Dunaju, która mierzy aż 252 m i jest najwyższym obiektem we Wiedniu. Na wysokości 150 m znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać całe miasto.

Dodaj komentarz