Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to idealny pomysł na urozmaicenie czasu uczniom. Szkoła nie powinna bowiem kojarzyć się tylko z nauką i obowiązkami, ale także z dobrą zabawą. Na wycieczce dzieci mogą nie tylko wypocząć, ale i poznać ciekawe miasta. Szczególnie interesujące są wyjazdy zagraniczne, na których uczniowie mogą poznać inną kulturę i obowiązujące zwyczaje w danym państwie. 

Organizacja wyjazdu stanowi nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. bezpieczeństwo dzieci, wyżywienie, nocleg, aspekty logistyczne, zabawy, zabytki oraz atrakcje. Niezależnie czy wybieracie się tylko na jeden, czy na parę dni należy dopiąć wszystko na ostatni guzik. W tym celu najlepiej powierzyć to zadanie specjalnym firmom, które zajmują się organizowaniem wycieczek szkolnych. Warto skorzystać z biura, które nie sprzedaje gotowych ofert, ale samodzielnie organizuje różnego rodzaju wycieczki i wyjazdy. Wówczas organizator uwzględnia także nasze wytyczne przy planowaniu wyjazdu. Najczęściej firmy takie nie obsługują indywidualnych klientów, tylko zorganizowane podmioty, takie jak szkoły czy firmy. Z całą pewnością doradzą, zaplanują cały wyjazd bądź pozwolą sobie na urozmaicenie zaplanowanego przez nas wstępnego programu. Zwiedzanie Polski, jak i kilkudniowe zagraniczne wycieczki szkolne stanowią prawdziwą frajdę dla uczniów.

2 dniowe wycieczki szkolne

Jeżeli decydujemy się na 2 dniowy wypad szkolny, warto aby miejsce docelowe związane było z omawianą na lekcji tematyką. Wtedy połączymy przyjemne z pożytecznym. Możemy udać się na mazury, nad morze, czy w góry. Przykładowa dwudniowa wycieczka do Trójmiasta i okolic, może uwzględnić zwiedzanie zabytkowej starówki, ulicy Mariackiej oraz Długiej, fontanny Neptuna, Żurawia, Dworu Artusa oraz Złotej Bramy. Kolejnym punktem wyjazdu może być wizyta w Sopocie, podczas której dzieci będą miały okazję przespacerować się po molo. Ponadto, niewątpliwą atrakcją będą chwile spędzone na plaży nad brzegiem morza. Następnego dnia warto udać się na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Przed wycieczką warto zapoznać dzieci z historycznym znaczeniem tego miejsca.

Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z pomocy firmy organizującej wycieczki szkolne, nie musimy martwić się o względy logistyczne.

Kilkudniowe zagraniczne wycieczki szkolne

Stanowią doskonałą odskocznię dla dzieci od szkoły. Organizacja takiego wyjazdu jest znacznie trudniejsza aniżeli wycieczki w Polsce. Szczególnie należy pamiętać, o spełnieniu wymogów uwzględnionych w rozporządzeniach Ministerstwa Edukacji. Kilkudniowe zagraniczne wycieczki szkolne pozwolą jednak dzieciom na zapoznanie się z odwiedzanym krajem. Przykładowa wycieczka na Litwę może obejmować zwiedzanie Kowna, Kłajpedy, czy Połągi. Ponadto, uczniowie będą mieli okazję na przeprawę promem Mierzeją Kurońską.

Dodaj komentarz