Wygodny sposób na reklamę – konkursy internetowe

Wygodny sposób na reklamę – konkursy internetowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że marketing stanowi dźwignię handlu. Właściwa, a przede wszystkim nowoczesna i odpowiadająca na potrzeby klientów promocja ma ogromną moc, o której marzy niejedno przedsiębiorstwo. Zyski, jakie przynosi reklama są nie do przecenienia, choć niektórzy wciąż wahają się czy taki interes jest opłacalny. Niepotrzebnie. Liczne badania marketingowe potwierdzają, że każdego roku firmy inwestujące w promocję swojej marki notują od kilku do nawet kilkunastoprocentowego wzrostu zysków.

Jak zatem skutecznie reklamować?

Jednym ze sprawdzonych pomysłów jest organizacja konkursów, dzięki którym klienci bezpośrednio spotykają się z produktem danej firmy. Jeśli warunki rozgrywki zakładają zakup jakiegoś produktu, to równocześnie wydają też na niego pieniądze (co dodatkowo wpływa na sprzedaż firmy). Osoby uczestniczące w konkursie angażują się w proces, a wygrywające otrzymują pozytywne wzmocnienie, co pozwala im na długo związać się z marką, a dodatkowo stanowić żywą reklamę sukcesu oraz pozytywnego ambasadora wśród swoich znajomych i rodziny. Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie odnosi firma ogłaszająca konkurs, beneficjentami są tutaj przede wszystkim osoby biorące udział w konkursach i zdobywające nagrody.

Wygodny sposób na reklamę

Firma, która chce ogłosić swój konkurs na agregatorze e-konkursy, powinna tego dokonać za pomocą zakładki:” dodaj konkurs”. Czynność nie wymaga żadnej wcześniejszej rejestracji, ani posiadania jakiegokolwiek konta w serwisie. Pierwszym etapem jest wypełnienie rubryczki, która pokazuje się po kliknięciu wyżej wspomnianej zakładki. W tym miejscu należy skopiować link oferowanego konkursu- w celu weryfikacji czy nie znajduje się już w bazie. Jeśli okazuje się, że jest to nowa propozycja, użytkownik proszony jest o wypełnienie stosownego formularza. Po prawidłowym spełnieniu wszystkich warunków, konkurs ukazuje się na stronie.

Warto grać

Z kolei, z perspektywy potencjalnego zwycięzcy, konkursy internetowe, to doskonała okazja, by sprawdzić swój talent w kilku możliwych kategoriach: fotograficznej, plastycznej,konkursach, które przewidują napisanie wierszyka lub rymowanki czy konkursach na Facebooku. Oprócz testowania swoich umiejętności, to przede wszystkim wspaniała okazja, by zawalczyć o interesujące nagrody. Wiele dostępnych w serwisie ofert zawiera nagrody obejmujące nawet wycieczki zagraniczne, które pozwalają na zwiedzanie świata zupełnie za darmo. Warto zatem grać!

Dodaj komentarz