Hotel Jastrzębie Zdrój – zaplanuj idealny pobyt

Hotel Jastrzębie Zdrój – zaplanuj idealny pobyt

Położona na Górnym Śląsku miejscowość Jastrzębie Zdrój to atrakcyjny pod względem turystycznym punkt na mapie Polski. Wystarczy zarezerwować pobyt w odpowiednim hotelu takim jak Hotel Jastrzębie Zdrój i cieszyć się wspaniałym wyjazdem. Z naszego artykułu dowiesz się, jak zaplanować doskonały pobyt w Jastrzębiu Zdroju.

Hotel Jastrzębie Zdrój – zaplanuj idealny pobyt

Każdy zakątek Polski kryje w sobie niezwykłe miejscowości, które warto odwiedzić. Tak właśnie jest w przypadku Górnego Śląska. Będąc w południowej części województwa śląskiego, warto odwiedzić Jastrzębie Zdrój, miasteczko znane przede wszystkim w dawnym okresie jako uzdrowisko. Wszystko dzięki odkryciu tam źródeł solankowych, które niestety zanikły przez rozpoczęcie tam prac nad wydobywaniem węgla kamiennego. W związku z tym uzdrowisko zostało zamknięte w 1994 roku, jednak nie oznacza to, że miasto Jastrzębie Zdrój straciło swoją wartość turystyczną. Ciągle znajduje się tam duża ilość miejsc, które warto zobaczyć. Przeczytaj nasz artykuł i zaplanuj niezapomniany urlop w Jastrzębiu Zdroju!

Jaki hotel wybrać w Jastrzębiu Zdroju?

W Jastrzębiu Zdroju znajdziesz dużą ilość miejsc noclegowych, jednak szczególną uwagę warto zwrócić na Hotel Dąbrówka, który wyróżnia się niezwykłym klimatem. Każdy z gości znajdzie tam dla siebie idealny pokój. W hotelu znajduje się wspaniała restauracja, w której skosztujesz dań przygotowanych z regionalnych składników. Goście mają do dyspozycji wspaniałe sale konferencyjne umożliwiające odbycie ważnych spotkań biznesowych. Fani sportu mogą natomiast cieszyć się rewelacyjną lokalizacją w pobliżu najważniejszych obiektów sportowych. Hotel Dąbrówka jest również świetnym miejscem na zorganizowanie przyjęcia weselnego, urodzinowego, rocznicowego i wielu innych. 

Jastrzębie Zdrój atrakcje – co warto odwiedzić?

Pomimo młodego wieku Jastrzębie Zdrój to miejscowość, która ma do zaoferowania naprawdę wiele. Pierwszą wartą odwiedzenia atrakcją jest oczywiście nawiązujący do uzdrowiskowego charakteru miasta Park Zdrojowy. W nim turyści mogą przyjrzeć się pozostałym tam niezwykłym zabytkom. Ciekawym miejscem jest bez wątpienia inhalatorium, w którym znajdują się ławki umożliwiające napawanie się leczniczym powietrzem nasyconym solankami dzięki stworzonej w tym celu podświetlanej fontannie. Lato sprzyja spędzaniu czasu na wyjątkowym kąpielisku MOSiR, które gwarantuje godziny wspaniałej zabawy w wodzie. Wielbiciele architektury będą natomiast zachwyceni klasycystyczno-barokowym Pałacem Borynia czy dworem obronnym z okresu późnego renesansu.

Dodaj komentarz