Czy w Bieszczadach bez trudu można znaleźć nocleg?

Czy w Bieszczadach bez trudu można znaleźć nocleg?

Bieszczady to jedno z najpiękniejszych pasm górskich, jakie można znaleźć w Polsce. W szczególności, jeżeli przywoła się w pamięci piosenkę “Zielone wzgórza nas Soliną”. W tej piosence faktycznie coś jest. Coś takiego, co faktycznie skłania wiele osób, aby tutaj właśnie przyjechać. Czy ciężko tutaj znaleźć nocleg?

Połonina Wetlińska

Jeżeli ktoś przyjeżdża tutaj właśnie pierwszy raz, to pierwsze kroki powinien skierować właśnie tutaj – do Połoniny Wetlińskiej. To właśnie ten region, który można zaliczyć do najbardziej rozpoznawalnych, jeżeli chodzi o Bieszczady. Całkiem możliwe, że przez to, iż jest tu naprawdę pięknie. Jeżeli ktoś chciałby zyskać pewność, że ma do czynienia z miejscem, gdzie naturę ma na wyciągnięcie ręki, to śmiało tutaj właśnie może przyjechać. Na uwagę na pewno zasługują dwie miejscowości – Wetlina i Smerek. Są to dwie dawne bojkowskie wsi, gdzie naprawdę czuć niesamowite ducha historycznego i bez trudu będzie można znaleźć nocleg.

Połonina Caryńska i Tarnica

Jeżeli ktoś zapyta stałych bywalców Bieszczad, gdzie jeżdżą na wakacje, to całkiem możliwe, że padnie właśnie jedna z tych dwóch nazw, które także cieszą się niesłabnącą popularnością. W szczególności, że w każdym tym miejscu znaleźć można nie tylko noclegi, ale także piękne szlaki górskie, gdzie będzie można bez końca wędrować. Na Połoninę dokładnie zapraszają Ustrzyki Górne. Do Tarnicy zaprasza w szczególności Wołosate. To, co na pewno zasługuje na wyróżnienie, to fakt, że ma się do czynienia z naprawdę małymi miejscowościami. Jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ucieka od wielkomiejskiego zgiełku, to tutaj może na to liczyć.

Cisna – w centrum Bieszczad

Może Cisna nie leży w samym centrum, ale właściwie to można powiedzieć, że tak jakby faktycznie było. Wszystko przez to, że to właśnie tutaj swoją drogę rozpoczyna kilkanaście szlaków, jakie skierować mogą w różne strony tego pasma górskiego. Wiele osób cieszy się również z tego, że to właśnie tutaj, stojąc na środku miasteczka, z każdej strony można podziwiać szczyty górskiego. Sama Cisna znajduje się na zachód od Ustrzyk Górnych czy Wetliny. Wiele osób chętnie korzysta z kolejki, która przejeżdża właśnie przez tą miejscowość. Warto wspomnieć, że to właśnie w Cisnej znaleźć można Siekierezadę, czyli jedną z kultowych restauracji w tym regionie.

Czy jeszcze gdzieś można znaleźć noclegi w Bieszczadach? Oczywiście, że tak. Nie można bowiem pomijać samej Soliny, gdzie leży tama. Bardzo blisko znajduje się Polańczyk, gdzie umiejscowione są bardzo popularne ośrodki wypoczynkowe. Baligród może nie jest tak znany, ale leżący nad Jeziorem Solińskim, także jest idealnym miejscem do tego, aby znaleźć dla siebie i dla swoich bliskich nocleg.

Dodaj komentarz