Usuwanie pluskiew z profesjonalną firmą – raz, a skutecznie!

Usuwanie pluskiew z profesjonalną firmą – raz, a skutecznie!

Pluskwa to gatunek bezskrzydłego owada pasożytniczego, który żywi się krwią zwierząt oraz ludzi. Jeszcze do niedawna sądzono, że problem pluskiew nie dotyczy współczesnych czasów. Jednak ich powrót do przestrzeni publicznej, jak i również naszych prywatnych domów obalił ten mit. Coraz częstsze usuwanie pluskiew warszawa pokazuje, że problem dotyka w szczególności wielkie i znane aglomeracje miejskie – m.in. Warszawę czy Kraków. Nie oznacza to jednak, że mniejsze miejscowości mogą czuć się bezpiecznie.

Jak szybko przenoszą się pluskwy?

Pasożyty dość szybko i łatwo przenoszą się do naszych domów, w których rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Wystarczy, że odwiedzimy miejsce, w którym od dłuższego czasu goszczą, aby niejako przyprowadzić je ze sobą do swojego domu. Co więcej, nawet obecność pluskiew w jednym z mieszkań bloku może sprawić, że owady błyskawicznie rozniosą się po całym budynku. Wbrew pozorom pluskwy to coraz częstsi mieszkańcy hoteli, autobusów, kin, szpitali, schronisk czy używanych mebli. Nie trudno zatem znaleźć się w zasięgu pasożytów i na swoje nieszczęście stać się ich środkiem transportu do naszych, dotychczas bezpiecznych, prywatnych przestrzeni.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pluskiew nie da się tak łatwo zauważyć. To dlatego, że za dnia ukrywają się  w ciemnych i bezpiecznych dla siebie zakątkach, do których nie przyszłoby nam do głowy zaglądać. Owady wychodzą dopiero nocą, gdy już smacznie śpimy – to właśnie wtedy zaczynają nas kąsać i żywić się krwią, o czym mogą świadczyć późniejsze ślady ukąszeń na skórze. Jeśli podejrzewasz obecność pluskiew w swoim domu lub mieszkaniu, niezwłocznie powiadom firmę zajmującą się usuwaniem pluskiew. Dzięki pomocy szybko i skutecznie wykurzysz niechcianych lokatorów.

Usuwanie pluskiew — co najczęściej świadczy o ich obecności w domu?

O obecności pluskiew w domu mogą świadczyć różne oznaki. Wbrew pozorom ślady ukąszeń na skórze mogą, lecz nie muszą pojawiać się u każdego. Zależne jest to od naszego organizmu, a także jego alergicznych predyspozycji względem tych pasożytów.

Do  innych znaków ostrzegawczych, świadczących o obecności pasożytów, zalicza się:

– charakterystyczne brązowe, ciemnobrązowe oraz czarne plamy na pościeli  czy materacu łóżka, a także w obrębie poszczególnych elementów mebla;

– jasnożółta wylinka w łóżku;

– widoczne gołym okiem pluskwy, przyłapane na gorącym uczynku.

Te znaki ostrzegawcze nie powinny zostać przez nas zlekceważone. W przypadku podejrzenia obecności pasożytów w domu lepiej od razu wezwać profesjonalną pomoc i nie bawić się w samodzielną likwidację pluskiew. Doświadczeni specjaliści dokonają skutecznej dezynsekcji.

Dodaj komentarz