Spływ pontonowy – 7 powodów, dla których pokochasz tę aktywność

Spływ pontonowy – 7 powodów, dla których pokochasz tę aktywność

Szukasz rodzinnej przygody, która zachwyci wszystkich, od kilkulatka po seniora? Spakuj rodzinę w plecaki i udaj się na spływ pontonowy na jednej z rzek, gdzie organizuje się takie atrakcje.

Zastanawiasz się, czy jest to aktywność dla całej rodziny? Mam nadzieję, że ten tekst przekona cię, że spływ pontonowy zadowoli wszystkich twoich bliskich.

Kiedy ludzie słyszą o spływie pontonowym, wyobrażają sobie rwącą rzekę, niebezpieczne miejsca i ogromny przypływ adrenaliny. To fakt – spływy pontonowe mogą dostarczyć podobnych wrażeń. Mogą też być czymś znacznie więcej! Poniżej znajdziesz 7 powodów, dla których warto uwzględnić tę aktywność w planach wakacyjnych całej rodziny.

1. Piękne krajobrazy

Lubimy spędzać czas nad wodą, a część z nas lubi odkrywać nowe miejsca. Niektóre odcinki rzek, zazwyczaj te najbardziej urokliwe, są trudno dostępne z lądu. Pływanie po rzece pozwala odkryć takie wyjątkowe miejsca niedostępne dla większości ludzi wypoczywających nad rzeką. Piękne lasy, zwierzęta i wspaniałe widoki – wyobraź sobie tak bliski i bezpośredni kontakt z naturą.

2. Przebywanie blisko natury

Na co dzień większość z nas mieszka w dużych miastach, blokowiskach, miejscach pozbawionych natury. Dlatego tak chętnie do niej wracamy. Świeże powietrze, krystalicznie czysta woda, dzikie zwierzęta, niespotykane na co dzień rośliny – to jak powrót do korzeni.

3. Nowe znajomości

Spływ pontonowy to sport zespołowy, a więc świetny sposób na poznanie nowych ludzi. Zespoły składają się z kilku osób, który mają wspólny cel – dobrze się bawić i zrelaksować się. To świetne miejsce na poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Kto wie, może to okazja do spotkania przyszłego partnera lub najlepszego przyjaciela?

4. Tworzenie silniejszych więzi

Praca zespołowa bardzo zbliża ludzi. Grupa ma wspólny cel i musi nauczyć się współpracować, rozumieć i słuchać się nawzajem. Pewnie dlatego spływ pontonowy to idealne zajęcie dla rodziny, przyjaciół, pary lub zespołu współpracowników. Warto skorzystać z takiej przyjemnej formy zacieśniania relacji.

5. Sposób na ochłodę w upalne dni

Co może być lepsze w upalne letnie dni niż chłodna bryza i zimna woda? Przyjemne obcowanie z naturą to świetna opcja spędzenia gorącego letniego dnia. Po zakończonym spływie możesz skorzystać z wody zanurzając się w niej. Pamiętaj jedynie, aby robić to w miejscach do tego wyznaczonych!

A jeśli jesteś fanem aktywności fizycznej, docenisz na pewno, że spływ pontonowy to:

6. Szansa na trening

Wiosłowanie to świetny zamiennik tradycyjnego treningu siłowego! Ćwiczysz nie tylko mięśnie ramion (choć tak wydaje się większości ludzi). Może się zdziwisz, ale wiosłując ćwiczysz równocześnie wiele grup mięśni – większość mięśni pleców, ramion, tułowia, a także nóg. Doświadczeni instruktorzy nauczą cię odpowiedniej techniki, dzięki czemu będziesz bezpiecznie wiosłować i szybko się nie zmęczysz.

7. Coś dla miłośników adrenaliny

Jeśli masz większe sportowe ambicje, możesz wybrać trudniejszą trasę. Pokonywanie progów z pewnością spowoduje, że serce zabije ci szybciej a przyjemny napływ adrenaliny da ci poczucie satysfakcji. Pamiętaj jednak, aby wybrać taki spływ pontonowy, który odpowiada twojej kondycji i doświadczeniu. Szczegółowe opisy wraz z określeniem poziomu trudności wszystkich oferowanych spływów znajdziesz na stronie internetowej organizatora.

Kiedy ludzie słyszą o spływie pontonowym, zazwyczaj wyobrażają sobie walkę z żywiołem. Tymczasem okazuje się, że jest to aktywność, która jest w stanie zapewnić wypoczynek i rozrywkę wszystkim.

Takie spływy zwykle organizuje się od późnej wiosny do jesieni. Zarówno czas jak i stopień trudności trasy zależy od doświadczenia uczestników i celu, dla jakiego wybiorą taką formę spędzania wolnego czasu. Nie bez powodu spływy tego typu są częścią zjazdów integracyjnych, czy wycieczek szkolnych. Najlepiej sprawdź listę możliwości jakie oferuje organizator. Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami, wybierz coś dla siebie i baw się świetnie!

Dodaj komentarz