Gdzie wypożyczyć samochód w Krakowie? 

Gdzie wypożyczyć samochód w Krakowie? 

Potrzebujesz samochodu na kilka dni? Skorzystaj z wypożyczalni. W większych miastach, takich jak na przykład Kraków, które mają rozwiniętą komunikację miejską posiadanie swojego samochodu nierzadko jest zbędne. Są jednak sytuacje, w których samochód się przydaje. Nie trzeba go jednak kupować, wystarczy wypożyczyć. Zobacz jak wybrać wypożyczalnię samochodów. Gdzie wypożyczyć samochód w Krakowie?

Sprawdź ofertę 

Wysokiej jakości wypożyczalnia samochodów powinna posiadać szeroką i zróżnicowaną flotę samochodów. W ofercie powinny znajdować się małe samochody osobowe, większe, takie jak SUV-y, a nawet samochody dostawcze. Drugi podział jest na skrzynie biegów. W każdej ofercie znajdziemy manualną skrzynie biegów, jednak jeżeli zależy nam na automatycznej, to sprawdź dokładnie ofertę. Na stronie powinny znajdować się specyfikacje samochodów i wszelkie niezbędne informacje. Wysokiej jakości wypożyczalnia samochodów, taka jak wypożyczalnia aut Kraków posiada na stronie także cennik. Dzięki temu od razu możesz sprawdzić ile będzie kosztować Cię wypożyczenie samochodu. Pamiętaj jednak, że przy wypożyczeniu należy doliczyć jeszcze kaucję, która zostanie Ci zwrócona po oddaniu samochodu.

Umowa i dokumenty 

Jak już wybierzesz konkretną wypożyczalnie, to pamiętaj żeby dokładnie przeczytać umowę. Nie podpisuj umowy, której nie rozumiesz w 100 procentach. Jeżeli jakiś punkt wydaje Ci się podejrzany, to lepiej zrezygnować zawczasu niż później niesłusznie płacić pieniądze. Na tym etapie sprawdź także, czy wymagane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Przed samym wypożyczeniem obejrzyj dokładnie samochód, sprawdź czy nie ma ubytków w lakierze lub innych usterek. Jeżeli jakieś zauważysz, to koniecznie poinformuj o tym pracownika wypożyczalni, który zapisze je w protokole. 

Żeby wypożyczyć samochód będziesz potrzebować dowodu osobistego oraz oczywiście prawa jazdy. Niektóre wypożyczalnie doliczają dodatkową kwotę nowym kierowcom lub jeżeli nie przekroczyli określonej ilości lat (najczęściej jest to 25). 

Jak wybrać wypożyczalnie? 

Zanim zdecydujesz się na konkretną wypożyczalnie sprawdź o niej opinie w Internecie. To najlepszy sposób na zweryfikowanie, czy dana wypożyczalnia jest dobrej jakości. Opinie innych użytkowników powinny być pomocne i warto się na nich oprzeć. Tym sposobem zweryfikujesz także legalność danej wypożyczalni i będziesz mieć pewność, że nie bierzesz kota w worku. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku samochodów, które nie należą do najtańszych przedmiotów. 

Dodaj komentarz