Co spakować w bagaż podręczny?

Co spakować w bagaż podręczny?

Wbrew pozorom spakowanie się na podróż samolotem może być dużo łatwiejsze niż zorganizowanie bagażu na wypad autem. Pomagają w tym producenci, którzy projektują walizki kabinowe, dostosowane do wymogów linii lotniczych. Walizki kabinowe mają precyzyjne wymiary, które mogą spełniać rolę bagażu podręcznego w samolocie. Nie musisz więc martwić się o to “w co”, a jedynie “co” spakować do bagażu podręcznego. Jednak, aby uniknąć i tych dylematów, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. 

Walizki kabinowe a bagaż podręczny 

Walizki kabinowe to modele, które można zamawiać bez mierzenia ich długości czy szerokości. W sklepie Delcaso pod kategorią “walizki kabinowe” znajdziesz walizki, które zostały dokładnie opisane pod tym kątem. Przeglądając produkt, od razu dowiesz się czy dana walizka pasuje do linii lotniczych, które wybierasz

Walizki kabinowe są małe i bardzo funkcjonalne. Jeśli projekt przygotowali sprawdzeni producenci (tacy jak np. Caterpillar, Titan, Travelite, Wittchen, American Tourister, Wenger, Victorinox), masz pewność ich solidności, odporności na czynniki zewnętrzne i możliwości wieloletniego użytkowania. 

Co spakować w bagaż podręczny? 

Zasada pakowania rzeczy do walizki kabinowej jest taka sama jak w przypadku pakowania się do plecaka – zabierz tylko to, co niezbędne. Jednocześnie upewnij się, że są to rzeczy zgodne z regulaminem linii lotniczych. Jeśli np. zabierasz kosmetyki, to powinny być one w opakowaniach do 100 ml, przechowywane razem w przezroczystej torbie o pojemności max. 1 l. 

Poza kosmetykami do bagażu podręcznego możesz spakować

  • żywność, 
  • napoje, 
  • chusteczki higieniczne, 
  • laptop lub tablet, 
  • książki i czasopisma, 
  • drobne przedmioty elektroniczne, 
  • leki, 
  • sprzęt medyczny – np. ciśnieniomierz, 
  • kocyk, bluzę, skarpetki na podróż, 
  • butelki z alkoholem (zawartość alkoholu max. 70% i w opakowaniach do 100 ml). 

Pakowanie rozpocznij od rzeczy najcięższych, najtwardszych lub najmniej potrzebnych. Na wierzchu walizki ułóż to, co chcesz mieć pod ręką niemal od razu po otwarciu walizki. Zwróć też uwagę na sposób pakowania. Odzież możesz zwinąć w rulon, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca. 

Czego nie można spakować do walizki kabinowej?

Jeśli walizki kabinowe posłużą Ci jako bagaż podręczny w czasie podróży autem, autobusem czy pociągiem, oczywiście nie musisz kierować się wymienionymi zasadami. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa linie lotnicze mają bardziej restrykcyjny regulamin. W bagaż podręczny nie możesz spakować między innymi: produktów łatwopalnych, produktów o ostrych zakończeniach, żyletek, korkociągów i wyrobów tytoniowych.

Walizki kabinowe na lata 

Walizki kabinowe wykonane z materiałów takich jak np. poliwęglan czy polipropylen są solidne, funkcjonalne i lekkie. Propozycje z naszej oferty pochodzą od znanych producentów, którzy przywiązują dużą wagę zarówno do jakości, jak i wyglądu walizki. Walizki kabinowe są często wybierane jako walizki służbowe – na weekendową podróż w celach biznesowych czy naukowych. Konieczne jest wtedy zadbanie o profesjonalny wizerunek, a walizka – chcąc, nie chcąc – zawsze rzuca się w oczy. Jeśli postawimy na oryginalną markę, mamy pewność, że zawsze zaprezentujemy się jako osoby wiarygodne, eleganckie i kompetentne. 

Dodaj komentarz