5 najpiękniejszych miejsc na Mazurach

5 najpiękniejszych miejsc na Mazurach

Mazury nie bez powodu nazywane są “cudem natury”. Znane są z pięknych jezior, dziewiczej przyrody i świeżego powietrza oraz świetnych warunków do żeglowania i uprawiania innych sportów wodnych. Jeżeli wybierasz się na wakacje na Mazury, poznaj 5 najpiękniejszych miejsc.

Mikołajki

Perła Mazur, obecnie jeden z najpopularniejszych kurortów zlokalizowanych na ziemi mazurskiej. W sezonie wypełnia się po brzegi turystami. Będąc w tym mieście, koniecznie trzeba udać się do portu jachtowego, spróbować ryby w lokalnej smażalni i wybrać się na spacer malowniczą promenadą.

Giżycko

Stolica polskiego hip-hopu, gdzie corocznie odbywa się jeden z największych festiwali, który ściąga każdorazowo kilka tysięcy fanów tej kultury. Centrum rozrywkowe zlokalizowane jest przy jeziorze Niegocin. Przy brzegu możemy wypożyczyć łódkę lub wykupić bilet na rejs o zachodzie słońca.

Popielno

Niewielka osada położona nad jeziorem Śniardwy, największym z mazurskich jezior. W tej miejscowości od ponad 40 lat działa stacja badawcza Państwowej Akademii Nauk przy Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Powstał tu program znanej w kraju i za granicą wolnej hodowli konika polskiego. W Popielnie znalazło się też miejsce na unikatową hodowlę bobrów, w ramach, której przez lata organizowany jest Program aktywnej ochrony bobra.

Olsztyn

Tradycyjnie zwiedzenia należy rozpocząć od przejścia przez Wysoką Bramę na Starym Mieście. Następnie trzeba udać się do Starego Ratusza, w którym obecnie mieści się biblioteka. Olsztyńska starówka ma w sobie wiele uroku. Przyczyniają się do tego kolorowe kamienice, klimatyczne brukowane uliczki oraz liczne kawiarenki.

Mrągowo

Nie tylko jedna z najpiękniejszych miejscowości na Mazurach z niezwykle malowniczym Jeziorem Czos, ale od ponad 35 lat dom dla kultowego już Pikniku Country, a także dla Mazurskiej Nocy Kabaretowej czy też Festiwalu Muzyki Kresowej. Atrakcją turystyczną Mrągowa jest również miasteczko w stylu Dzikiego Zachodu, Mrongoville, gdzie poczuć możemy się jak na amerykańskiej prerii okresu gorączki złota. Ciekawą propozycją jest i założone w 2010 roku Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie zobaczymy 80 pojazdów wojskowych, pożarniczych i milicyjnych, w tym czołg T-34 z 1954 roku.

Mazury to świetna alternatywa dla wyjazdów w góry lub nad morze. Bogata oferta atrakcji zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników. Pobyt na mazurskiej ziemi to wspaniały czas relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Każdy z nas powinien spędzić wakacje na Mazurach chociaż raz!

1 Comment

  1. Giżycko jest na pewno jednym z najpiękniejszych miast na mazurach i dobrze się rozwijającym. Wielkie jezioro, dobre restauracje, ogólnie ładne miasto. Polecam wszystkim na weekendowy wypad z rodziną.

Dodaj komentarz