Weekendowy wypad do Giżycka – co warto zobaczyć? Jak spędzić czas?

Weekendowy wypad do Giżycka – co warto zobaczyć? Jak spędzić czas?

Szukając wytchnienia od pracy i obowiązków warto, choć na chwilę zmienić otoczenie. Nawet krótki, weekendowy wyjazd doskonale działa na złapanie głębszego oddechu w codziennym biegu i zregenerowanie sił. Przede wszystkim przyroda, piękne naturalne krajobrazy i świeże powietrze, doskonale sprzyjają odpoczynkowi. Szukając zatem dobrego miejsca, na krótki wypad, warto wziąć pod uwagę Krainę Wielkich Jezior, czyli Mazury! Pochylając się nad tym regionem, pod lupę wzięliśmy Giżycko. Dlaczego jest tak chętnie odwiedzane? Jakie atrakcje nam do zaoferowania?

Błogi odpoczynek nad jeziorem!

Miasteczko znajduje się pomiędzy jeziorami: Kisajno i Niegocin, w centralnej części Pojezierza Mazurskiego. Przyciąga wieloma miejskimi atrakcjami, ale zachwyca przede wszystkim swoimi walorami naturalnymi. Już sam spacer wzdłuż jeziora przy zachodzie słońca, to czysta przyjemność! To miejsce zadowoli wszystkich, którzy kochają relaks nad wodą. Do dyspozycji pozostaje piękna, miejska plaża i strzeżone kąpielisko. Oczywiście nie brakuje tu wodnych atrakcji. Do bardzo popularnych należą spływy kajakowe po przepływających tu rzekach. Nie brakuje też nowoczesnych form aktywności, takich, jak między innymi flyboard. Warto, wspomnieć, że to Giżycko zostało uznane za stolicę polskiego żeglarstwa! A z pewnością doskonałym doświadczeniem jest podziwianie okolicznej przyrody z perspektywy samego jeziora, czyli rejs statkiem po jeziorach znajdujących się w okolicach Giżycka. Atrakcji nie brakuje również dla miłośników aktywnego wypoczynku, na których czekają boiska do siatkówki plażowej, koszykówki i piłki nożnej, a także skatepark i tory dla rolkarzy.

Giżycko – mazurskie miasto z duszą!

W Giżycku napotkamy również wspaniałe pozostałości historyczne, między innymi Twierdzę Boyen i Zamek Krzyżacki. To właściwie najcenniejsze zabytki okolicy, jeszcze z czasów średniowiecza. Takie atrakcje na mazurach, to prawdziwa perełka dla miłośników historii. Wspomniana twierdza znajduje się na tak zwanej „Wyspie Giżyckiej”, nieco ukryta wśród drzew, kształtem przypomina gwiazdę, której 6 ramion tworzonych jest przez 6 bastionów. Trasa zwiedzania jest pełna wspaniałych eksponatów i wystaw. Dużą popularnością ze strony turystów cieszy się również Most Obrotowy, który przede wszystkim przykuwa uwagę ze względu na unikatową konstrukcję, jaką się charakteryzuje. Ponadto obowiązkowymi punktami są: molo i kładka zakończona tarasem widokowym. Giżycko może się też poszczycić bogatą bazą noclegową i gastronomiczną.

Dodaj komentarz