Bukowina Tatrzańska: co koniecznie trzeba zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Bukowina Tatrzańska: co koniecznie trzeba zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Bukowina Tatrzańska jest wyjątkowo piękna, a w dodatku to ogromny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Szczególną popularnością cieszy się w okresie zimowym: według statystyk rocznie ten obszar odwiedza ponad milion narciarzy i turystów. Zdecydowanie warto zaplanować tam zimowy wypoczynek. Zanim jednak podpowiemy, co obowiązkowo trzeba zobaczyć, zobacz, jakie są najlepsze noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gdzie zatrzymać się w Bukowinie Tatrzańskiej?

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej latem, czy zimą, musisz znaleźć miejsce, w którym się zatrzymasz. Noclegi Bukowina Tatrzańska to bogata oferta miejsc na wypoczynek z przyjaciółmi czy rodziną. Na uwagę zasługują np. Domki i Apartamenty TYBET znajdujące się po słonecznej stronie Wierchu Olczańskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Obiekt jest przystosowany do przyjęcia nie tylko par czy rodzin z dziećmi (najmłodsi mogą liczyć na liczne atrakcje), ale także bardzo dużych grup: w ofercie ma domki nawet dla 14 osób! Zaletą tego miejsca z pewnością jest także to, że apartamenty znajdują się zaledwie 5 minut drogi pieszo od term i stoków narciarskich.

Jakie atrakcje zapewnia Bukowina Tatrzańska?

Udając się na wypoczynek do Bukowiny Tatrzańskiej, warto odwiedzić termy Bukovina. To wspaniałe miejsce zapewniające ogrom rozrywki dla małych i dużych. Na terenie kompleksu znajduje się aż 12 basenów z wodą termalną, 8 saun, 3 zjeżdżalnie, strefa wellness, czy chociażby specjalne pływalnie dla maluchów, a to wciąż nie wszystkie atrakcje! Polecamy udać się również do Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, gdzie organizuje się m.in. festiwale, konkursy, koncerty, wystawy, imprezy artystyczne. Cel jest prosty: upowszechnienie różnych dziedzin sztuki, pielęgnowanie tradycji i zaszczepienie jej w sercach młodego pokolenia.

Oczywiście Bukowina Tatrzańska ma do zaoferowania również coś, co ucieszy osoby uwielbiające aktywnie spędzać wolny czas. To właśnie tutaj startuje kilka atrakcyjnych szlaków. Jeśli za Tobą są już wszystkie tatrzańskie klasyki, jesteśmy pewni, że w tej okolicy znajdziesz coś nowego. Szczególnie zainteresować powinien Cię szlak na Wierch Rusiński czy szlak na Kobylarzówkę. A gdy z kolei jesteś miłośnikiem koni, koniecznie udaj się do Górskiego Ośrodka Jeździeckiego w Bukowinie Tatrzańskiej – to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Wybierając się do Bukowiny Tatrzańskiej, jesteśmy pewni, że nie pożałujesz swej decyzji!

Dodaj komentarz