Last minute – poznaj sposób na znalezienie tanich lotów i wycieczek

Last minute – poznaj sposób na znalezienie tanich lotów i wycieczek

Ten, kto twierdzi, że podróżowanie jest drogie, jest w błędzie. Obecnie linie lotnicze oferują bardzo tanie loty ze specjalnymi promocjami i różnymi udogodnieniami, ale bez wątpienia najlepsze ceny można uzyskać czekając do ostatniej chwili, korzystając z ofert “last minute”. Podróżom last minute towarzyszą również hotele last minute, które oferują duże zniżki dla osób, które wyczekują ostatniej chwili, aby poznać cel podróży.

Last minute co to znaczy? Chociaż tak zwane podróże na ostatnią chwilę są ryzykowną opcję, podróżowanie last minute jest dla wielu osób jedynym sposobem na podróżowanie. Niektóre osoby mogą uznać, że zaplanowanie podróży z dużym wyprzedzeniem jest zbyt kosztowne, więc decydują się poczekać do ostatniej chwili, aby znaleźć znaczne zniżki. Kiedy wydaje się, że wszystkie miejsca w samolocie są zajęte i nikt inny nie może zakupić bilety, często zdarza się, że pasażerowie anulują rezerwację, a inni użytkownicy przechwytują to miejsce po niższej cenie. 

Jaka jest złota formuła do znalezienia ofert last minute? Alerty i powiadomienia

Obecnie istnieje wiele aplikacji mobilnych stworzonych przez platformy internetowe do tworzenia alertów lotniczych. Jeśli na przykład dana osoba chce podróżować na Majorkę, ale nie może sobie pozwolić na zapłacenie normalnej ceny biletu z góry, może poczekać i zostać poinformowana przez alert, gdy dostępne będą promocje na kilka dni, lub godzin przed podróżą. Jak to możliwe?

Choć nie jest to częste, istnieje szereg sytuacji, w których pasażerowie mogą odwołać swój lot. Powody osobiste, których nie można zignorować, nieprzewidziana praca, która powoduje konieczność odwołania podróży lub choroba to najczęstsze powody, przez które wiele osób odwołuje swój lot, czy rezerwacje hotelowe. Alert powiadamia wówczas użytkownika, że są wolne miejsca.

Właśnie w tym momencie cena jest znacznie niższa niż na początku, ponieważ do lotu pozostaje mało czasu, a w interesie linii lotniczych i biur podróży jest zapełnienie transportu pasażerami za wszelką cenę. Bardziej opłaca się zarobić minimalną cenę wycieczkę “last minute”, niż aby to miejsce lub miejsca pozostały puste.

Przydatny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Czekanie do ostatniej chwili z zaplanowaniem i wykupieniem podróży ma swoje wady, z których jedną z najważniejszych jest to, że nie można planować z wyprzedzeniem i może się zdarzyć, że nie znajdzie się miejsce, do którego chcesz podróżować. Prawda jest jednak taka, że na niektórych lotach zawsze są dostępne miejsca, które pozwalają podróżnym “last minute” skorzystać z okazji.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest miejsce, w którym będziesz mieszkać podczas podróży. W tym miejscu pojawiają się hotele last minute, które oferują duże zniżki dla tych, którzy nie byli w stanie zarezerwować pokoju z wyprzedzeniem, ponieważ czekali na dobry lot w lepszych cenach.

 

 

Dodaj komentarz